Návod, ako sa dostať k Tesle Model 3 oveľa skôr

0

Viac ako 400 000 preobjednávok na Teslu Model 3 a nie zrovna príliš ideálny rozbeh jej produkcie spôsobili to, že ak si vozidlo rezervujete dnes, dočkáte sa ho až budúci rok. Objavujú sa však informácie, že súčasní majitelia starších modelov Tesla sú automaticky posúvaní na začiatok rezervačného poradia. Ako sa teda dostať k svojmu vysnívanému Modelu 3 čo najskôr?

Aktuálny stav v produkcii príliš nenahráva tým, ktorí si Teslu Model 3 nerezervovali v prvých dňoch od spustenia predobejdnávok. O to horšie sú na tom európski zákazníci, ktorým budú vozidlá distribuované až v 2. vlne. Oficiálne sa hovorí o konci tohto roka, pričom sa ich majú dočkať len držitelia úplne prvých rezervácií. Aktuálne dianie na trhu v USA však naznačuje, že by tomu mohlo byť trošku inak.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa nám príde ukázať do Bratislavy! Môžete byť pri tom
Nemecka automobilka rozobrala Teslu Model 3 v rámci reverzného inžinierstva. K akým záverom dospela?

Dodanie za pár týždňov

Súčasné informácie hovoria o tom, že niektorí držitelia čerstvých rezervácií, ktorí sú zároveň majiteľmi modelov S, X či dokonca Roadster, sú automaticky zaradení na začiatok rezervačného zoznamu. To znamená čakaciu dobu len niekoľko týždňov. Taktiež sa špekuluje, že ak nie ste majiteľom elektromobilu značky Tesla, „postačí“ keď si ho zakúpite teraz a zároveň si hneď rezervujete Model 3.

Veľký risk

Toto riešenie však nie je zrovna príliš sofistikované a navyše tu nie je ani oficiálna záruka, že tým preskočíte poradie. Ešte otáznejšie je to v prípade európskych zákazníkov. Takéto riešenie je tak len pre skutočných nedočkavcov, ktorí sa neboja riskovať.

Šli by ste do takéhoto rizika? A je to vôbec spravodlivé?

Zdroj: Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár