Tesla bojuje za svoj nový produkt, ktorým je Teslaquila

1

Alkoholický nápoj Teslaquila bol prvýkrát spomenutý v rámci prvo-aprílového žartu o bankrote spoločnosti Tesla. Neskôr však Elon Musk potvrdil, že sa dostane do predaja. Pochybnosti pritom zažehnala minuloročná žiadosť o ochrannú známku. Tá však bola aktuálne zamietnutá. Tesla sa však nevzdáva.

Je to takmer presne rok, čo si Tesla podala žiadosť na zaregistrovanie ochrannej známky na názov „Teslaquila“. V nej stojí, že sa bude vzťahovať k destilovanej liehovine z agáve, resp. destilovanej liehovine z modrého agáve. Z toho vyplýva, že Tesla chce vyrábať svoju vlastnú tequilu.

Zamietnutie kvôli srbskej slivovici

Tento zámer jej však aktuálne skomplikoval úrad, ktorý má na starosti ochranné známky.  Ten totiž podľa Teslarati spomínanú žiadosť zamietol, a to kvôli inej značke liehovín – Spirit Tesla. Vo svojom stanovisku pritom uviedol, že ide podobný názov (Teslaquila), ktorý by mohol zákazníkov miasť.

S odvodnením registračného úradu však Tesla nesúhlasí, čo vyjadrila aj vo svoje písomnej odpovedi. V nej právny tím spoločnosti uvádza, že názov Teslaquila je okamžite rozpoznateľný ako nápoj, ktorý súvisí s výrobcom elektromobilov. A to ako pre spotrebiteľov v USA, tak aj v iných regiónoch.

Právny tím spoločnosti poukazuje tiež na to, že ide o rozdielne produkty. Zatiaľ čo Teslaquila je nápojom, ktorý môžeme považovať za tequilu, čiže liehovinu vyrobenú z agáve, Spirit Tesla je „brandy vyrobené zo sliviek“, čiže slivovica.

Tú pritom vyrába srbský pivovar Valjevsko, pričom jej etiketa vyobrazuje slávneho Nikolu Teslu, ktorý sa narodil na území terajšieho Srbska. Mr. Google nám navyše prezradil, že označenie Spirit Tesla nesie aj jablkovica a pivo od spomínaného srbského pivovaru.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Právny tím Tesly preto vo svojej odpovedi uvádza, že pravdepodobnosť zámeny spomínaných produktov je minimálna a žiada o zrušenie zamietavého stanoviska zo strany registračného úradu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov
Tesla predstavila bezdrôtovú nabíjačku, avšak pre smartfóny. Nie je lacná
Rozobrali powerbanku Tesla, ktorá obsahuje batériový článok z Modelu S a X

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár