Teslaquily sa dočkáme už čoskoro, hovorí Elon Musk

1

Prvo-aprílový žart Elona Muska, v rámci ktorého bol spomenutý neexistujúci alkoholický nápoj Teslaquila, má zaujímavé pokračovanie. Tesla naň totiž registrovala ochrannú známku, pričom Elon Musk hovorí, že sa ho dočkáme už čoskoro.

Elon Musk sa 1. apríla prezentoval prostredníctvom svojho Twitter konta žartom o bankrote spoločnosti Tesla. Ten neskôr podporil ďalším tweetom, v ktorom stálo: “Elon bol nájdený, ako sa opiera o Teslu Model 3, pričom bol obklopený fľašami “Teslaquila” a na tvári mal viditeľné stopy po slzách…”

tesla bankrot

Zdroj: Elon Musk/Twitter

Fanúšikom treba vyhovieť

Po uverejnení tweetu mnohí žiadali, aby sa z Teslaquily stal skutočný produkt. Pár dní na to, Elon reagoval správou, že alkoholický nápoj Teslaquila, ktorého názov je prepojením značky Tesla a tradičného mexického alkoholického nápoja tequila, sa skutočne zrealizuje. Elon ďalej s dávkou humoru dodal, že vždy 1. apríla budú na showroomoch Tesly “frťany” Teslaquily zdarma. A pripojil aj fotografiu fľaše s etiketou Teslaquila.

Aktuálne Elon zdieľa cez Twitter ďalšiu fotografiu fľaše s rovnakou etiketou, ktorá naznačuje, že jej obsahom by mala byť tequila. Za všetko hovorí nápis “100 % čisté agáve“. Tequila sa pritom vyrába práve z tejto rastliny a obsahuje 38 až 40 % alkoholu. Podľa jeho komentára sa jedná o vizuálne priblíženie, pričom Teslaquily sa máme dočkať už čoskoro.

Tesla požiadala o ochrannú známku

Všetko nasvedčuje tomu, že sa Teslaquila napokon stane skutočnosťou. Veď spoločnosť Tesla si podľa portálu Teslarati podala žiadosť  o ochrannú známku na názov „Teslaquila“. V nej stojí, že ten sa bude vzťahovať k destilovanej liehovine z agáve, resp. destilovanej liehovine z modrého agáve.

Tesla surf a SpaceX víno

Nesúvisiace produkty v rámci „merchandisingu“ silných značiek nie sú ničím zvláštnym. Veď samotná Tesla nedávno ponúkala v rámci svojho e-shopu surfy. Spojenie výrobcu áut a alkoholického nápoja je však veľmi nezvyčajné.

Na druhej strane, Elon Musk má už s niečím podobným skúsenosti. V roku 2016 totiž jeho ďalšia spoločnosť SpaceX uvoľnila prázdninovú edíciu vína rovnomennej „značky“ so želaním šťastných návratov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Už vieme, koľko stála najväčšia “Tesla batéria” sveta aj koľko zarobila
Tesla predstavila bezdrôtovú nabíjačku, avšak pre smartfóny. Nie je lacná
Tesla predala viac áut ako Mercedes v USA či Jaguar globálne. Na rade je BMW

Zdroj: Elon Musk/Twitter, titulná fotografia: Elon Musk/Instagram  

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár