Po „krátkych šortkách Tesla“ by sme sa mohli dočkať oficiálnej „Teslaquily“

0

Krátke šortky Tesla“ by mohli byť tromfnuté možno ešte väčšou „haluzou“, a to alkoholickým nápojom Teslaquila. Korene tohto nápadu Elona Muska a jeho fanúšikov pritom siahajú do roku 2018. A čoskoro sa máme ohľadom tohto netradičného „merchu“ dozvedieť viac.

Elon Musk sa 1. apríla 2018 prezentoval prostredníctvom svojho Twitter konta žartom o krachu spoločnosti Tesla. Ten neskôr podporil ďalším tweetom, v ktorom stálo: “Elon bol nájdený, ako sa opiera o Teslu Model 3, pričom bol obklopený fľašami “Teslaquila” a na tvári mal viditeľné stopy po slzách…

Po uverejnení tweetu bol Musk fanúšikmi vyzvaný, aby z Teslaquily urobil skutočný produkt. Na to reagoval správou, že alkoholický nápoj Teslaquila, ktorého názov je prepojením značky Tesla a tradičného mexického alkoholického nápoja Tequila, sa skutočne zrealizuje.

V októbri 2018 šéf Tesly opäť zdieľal fotografiu fľaše s etiketou, ktorá naznačovala, že jej obsahom je tequila (viď titulný obrázok), resp. „Teslaquila“. Podľa jeho komentára išlo o vizuálne priblíženie chystaného produktu, ktorý príde už čoskoro.

Problémy s registráciou názvu

Tesla podporila svoj netradičný zámer podaním žiadosti o ochrannú známku na názov „Teslaquila“, a to ešte v roku 2018. V nej stojí, že sa bude vzťahovať k destilovanej liehovine z agáve, resp. destilovanej liehovine z modrého agáve. V auguste minulého roka sme sa však dozvedeli, že táto žiadosť bola zamietnutá.

A to kvôli inej značke liehovín – Spirit Tesla, s odôvodnením, že Teslaquila je podobný názov, ktorý by mohol  zmiasť zákazníkov. S tým však Tesla nesúhlasila, čo vyjadrila aj vo svoje písomnej odpovedi. V nej právny tím spoločnosti uvádza, že názov Teslaquila je okamžite rozpoznateľný ako nápoj, ktorý súvisí s výrobcom elektromobilov.

Právny tím ďalej uviedol, že pravdepodobnosť zámeny spomínaných produktov je minimálna a požidal o zrušenie zamietavého stanoviska zo strany registračného úradu. A na základe aktuálneho tweetu by sa mohlo zdať, že Tesla v tejto veci ešte nepovedala posledné slovo. Pred pár dňami totiž Elon Musk uviedol, že už čoskoro sa dočkáme noviniek ohľadom Teslaquily.

Pravdu povediac, prípadný odklon od tohto zámeru nám nebude trhať žily. Na druhej strane, ak už niekto „investuje“ peniaze do alkoholu, radšej nech tým podporí Teslu, ktorá primárne vyvíja a vyrába produkty s pridanou hodnotou, ako bežných výrobcov alkoholických nápojov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spustenie predaja symbolických šortiek Tesla spôsobilo pád e-shopu
Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov
Spôsobí Elon Musk revolúciu aj v oblasti školstva?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár