Aj návštevnosť Teslamagazin.sk dokazuje rast záujmu o elektromobilitu

16

Teslamagazin.sk dosiahol v roku 2019 takmer 2 500 000 návštev, čo znamená medziročný nárast o 165 %. Ide tak o ďalší dôkaz toho, že záujem o elektromobilitu významným spôsobom stúpa aj na Slovensku.

Niet pochýb o tom, že elektromobilita je trendom nielen v rámci automobilového priemyslu, pričom všetci tradiční výrobcovia viac či menej elektrifikujú svoje portfólio. Väčšina z nich sa tak pripravuje na zrejme najväčšiu transformáciu vo svojej histórii.

Tento fenomén je pritom živnou pôdou pre vznik automobilových startupov, ktoré sa špecializujú na elektrické vozidlá. A tým najväčším a najúspešnejším je spoločnosť Tesla, aj keď treba povedať, že nejde o automobilku, keďže v jej ponuke nájdeme aj energetické produkty a služby pre zabezpečenie obnoviteľnej energie.

2020: Rok elektromobilu

Rok 2020 má byť podľa analytikov z priemyslu rokom elektromobilu, pričom by sme sa mali dočkať množstva nových elektromobilov. Podľa spoločnosti IHS Marking sa má do konca roka 2020 zvýšiť počet dostupných elektrických modelov z necelých 100 na 175. Do roku 2025 má byť v portfóliu automobiliek už 330 modelov. Spoločnosť LMC Automotive predpovedá, že v roku 2020 sa v Európe predá 540 000 elektrických áut, pričom minulý rok to malo byť 319 000 vozidiel.

2019: Rok rastu záujmu

Vzostup elektromobility a záujmu o ňu bol však zjavný aj v roku 2019. Jedným z dôkazov bolo pomerne nedávne spustenie systému, v rámci ktorého sa mohli registrovať záujemcovia o štátnu dotáciu na elektromobily a plug-in hybridy.

Prostredníctvom neho bol totiž „balík“ v hodnote 6 miliónov € vyčerpaný za necelé 4 minúty, pričom takmer 90 % žiadateľov malo záujem o plne elektrický automobil. A za prvé tri hodiny od spustenia sa úspešne zaregistrovalo takmer 4 000 žiadateľov z celého Slovenska.

Pre porovnanie, na vyčerpanie 5 miliónov € z 1. dotačného programu na podporu elektromobility na Slovensku,  nestačil Slovákom vyše rok a pol. Ten bol pritom spustený 11. novembra 2016 a ukončený 30. júna 2018.

Návštevnosť Teslamagazin.sk

Ďalším dôkazom rastu záujmu Slovákov o elektromobilitu a elektrické vozidlá môže byť návštevnosť nášho/vášho Teslamagazínu. Veď v roku 2019 sme zaznamenali takmer 2 500 000 návštev, čo predstavuje medziročný rast o takmer 165 %. Počet jedinečných návštevníkov sa vyšplhal na viac ako 627 000 (+ 124 %) a počet zobrazení stránok na vyše 3 800 000 (+ 163 %).

V rokoch 2018 a 2019 sme vyprodukovali podobný počet článkov, pričom ani v jednom roku sme významnejšie nevyužili platenú propagáciu (maximálne začiatkom roka 2018 cez FB, v roku 2019 vôbec). Takže tieto výsledky by nemali byť výraznejšie skreslené. Dá sa teda povedať, že vyjadrujú rast popularity elektromobility na Slovensku.

A to vo všeobecnosti, keďže Teslamagazin.sk sa napriek svojmu názvu rozhodne nezameriava len na témy súvisiace so spoločnosťou Tesla. Veď tejto tematike bolo v roku 2019 venovaných cca 30 % z celkového počtu článkov (1 109).

teslamagazin.sk-navstevnost

Zdroj: Google Analytics (Teslamagazin.sk)

Poďakovanie

Dovoľte, aby som Vám, cteným čitateľom a spolupracovníkom, na záver poďakoval za priazeň, ako aj komentáre k článkom a post-om na našej Facebookovej stránke. A samozrejme Vám a tiež „elektromobilite“ želám v mene Teslamagazínu všetko dobré v novom roku.

S pozdravom
Juraj Bakša

SÚVISIACE ČLÁNKY:
TOP 10 najčítanejších článkov na Teslamagazin.sk za rok 2019
Tesla hlási rekordný počet vyrobených a dodaných elektromobilov a 50 % medziročný rast
Po dotáciách na e-autá sa zaprášilo. Drvivá väčšina pôjde na elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

16 komentárov

 1. Návštevnosť vášho magazínu je preto lebo sa ľudia zaujímajú ake ďalšie nezmisli sa vo svete dejú keď si kúpi 10% populácie elektro mobil tak to bude úspech a to ešte potrvá.Najlepsie je to že 5 percent ľudí kúpi elektromobi a uz sa vraví o elektro manii a bume nebudte smiešni .kebi tie percentá dosahovali 85% tak áno to je mania a nie nejakých 5%alebo 10% alebo 20%a dokonca ano nie 30% keď je niečo dobré ide to na dračku a to okamžite vedci zaujem je o fosforove kombiky viac nez o elektromobili sorry ale je to pravda

 2. Dobrá práca chlapci,
  ja sem chodím skôr kvôli tesle (ktorú podporujem) a nie kvôli elektromobilite všeobecne. Vždy smútim keď píšete o ďalších zákazoch a zákonoch ktoré obmedzujú klasickú automobilitu. Tá mi prirástla k srdcu a žiadny krajší zvuk ako zvuk V8 alebo spaľovacieho motoru Porsche nie je.

  • Pripájam sa ku gratulácii. Tá štatistika ma zaskočila. 2,5 milióna za rok je viac ako 6800 za deň!
   A ja v duchu počítam – tak stovečka dve denne, možno tri…
   A ajhľa – kto by to bol býval povedal!

   • Taktiež tlieskam obľúbenému Teslamagazínu. A hlavne elektromobilite!
    Ale – keď sa priznám, mám veľmi rád čísla. Aj keď teda – zrovna nie tie štatistické…

 3. AJ ja blahoželám. A Jurajovi prajem ešte veľa sily a trpezlivosti pri výbere a písaní článkov. Ja osobne ho veľmi obdivujem – výborná práca, len tak ďalej!

 4. Teslamagazínu fandím preto,že zatiaľ neni ovladaný automobilkami ako ostatné magazíny a dúfam,že to tak ostane aj v tomto roku!!Záujem je preto tak velký lebo približne 100-rokov vládli spalováky a zrazu výstrel do tmy a je tu Tesla!Spočiatku skôr nedôvera a posmech, nehovoriac o krčmových odborníkoch,ale čo je dobré sa skôr-neskôr presadí,len treba vydržať.No a Musk to vydržal ajkeď to nemal ľahké!!To že sa dožijem elektrorevolúcie,som nečakal a som z toho nadšený.Teraz je to už iba otázka, ako rýchlo bude napredovať vývoj batérií alebo iného druhu pohonu!!?? Ľady sa pohli,nastala nová éra pohonu!A ľudia sú prirodzene zvedavý a to sú konečne totálne nové technologie v automobilovom priemysle.Napodiv to začína zasahovať aj do leteckého a lodného odvetvia.Toto všetko sa môžeme dočítať tu v tomto magazíne!Teším sa na nové informácie v roku 2020!!!

Pridajte komentár