Nová aktualizácia od Tesly zvýši efektivitu batérie počas chladných dní

1

Je známym faktom, že Li-Ion batérie sa v chladnom počasí vybíjajú rýchlejšie. Tí čo nemajú elektromobil, to určite pocítili napríklad v prípade svojho mobilného telefónu. Tesla však nenecháva nič na náhodu a vydáva aktualizáciu, ktorá poteší všetkých majiteľov elektromobilov značky žijúcich v oblastiach, ktorým sa nevyhýba zima. Tá totiž prináša zvýšenie efektivity batérie v chladnom počasí.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Aká je reálna strata kapacity batérie Modelu S?
Zimná „idylka“: Tesla Model X ťahá uviaznutý kamión | VIDEO
Bjorn Nyland ničí svoju Teslu Model X v zasneženom lese a snaží sa pretiahnuť Hummera | VIDEÁ

norsko elektromobily tesla predaje

„Pri teplotách blížiacich sa mrazu, funkcia stabilizácie batériu zohreje, čo priaznivo vplýva na jazdné vlastnosti vozidla, ako aj výkon nabíjania. Funkciu odporúčame aktivovať hodinu pred vašim odjazdom, aby nedošlo k neželanej strate kapacity batérie v dôsledku dodatočného ohrevu batérie počas jazdy. Funkcia stabilizácie batérie v chladnom počasí je dostupná pre vozidlá so softvérovou verziou 2017.50 a vyššou,“ hovorí spoločnosť Tesla o novej funkcii.

Nie je to len o kapacite batérie

Chladná batéria nepriaznivo nevplýva len na dojazd elektromobilu, ale ovplyvňuje aj ďalšie veci. Ak je totiž príliš studená, softvér vozidla obmedzí celkový výkon, maximálnu rýchlosť nabíjania a kapacitu rekuperačného systému. Funkcia stabilizácie batérie je dostupná, keď je vozidlo pripojené k nabíjaciemu zdroju.

Zdroj: electrek.co, fotografie: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |