500 000 záujemcov o 2 500 pracovných miest v Tesle za rok 2017. Aké sú nároky spoločnosti?

2

Zamestnať sa v Tesle, nie je rozhodne nič jednoduché. Veď v minulom roku sa na 2 500 voľných pracovných miest hlásilo až pol milióna uchádzačov. Personalisti Tesly hovoria o tom, aký typ zamestnancov hľadá ich spoločnosť.

6. najžiadanejší zamestnávateľ

Spomínané čísla hovoria o tom, že o prácu v spoločnosti Tesla je obrovský záujem. Podľa nedávno zverejneného rebríčka spoločnosti LinkedIn je Tesla 6. najžiadanejším zamestnávateľom. Elon Musk kedysi povedal: „Ak pracujete v Tesle, rozhodli ste sa byť ekvivalentom špeciálnych síl…“

200 uchádzačov na 1 miesto

Spoločnosť tak kladie vysoké nároky na svojich zamestnancov. Šancu na zamestnanie v Tesle taktiež znižuje obrovská konkurencia. Veď na jedno voľné pracovné miesto sa v minulom roku hlásilo priemerne 200 uchádzačov. Viceprezidentka pre náborovú politiku Tesly zo spoločnosti Fast Company, Cindy Nicola, radí, ako zvýšiť svoje šance na pohovore.

tesla zamestnanie

Zdroj: Tesla

Hľadajú dokonalosť, avšak zlyhanie je prípustné

Cindy Nicola priznáva, že nemajú konkrétny vzorec, ale hľadajú dokonalosť. Žiadaná je rozmanitosť, nielen tá navonok viditeľná, ale aj kognitívna. Hľadajú ľudí s potenciálom a silnou povahou. Ďalej naznačuje, že ak nie je kandidát stotožnený s víziou spoločnosti, môže to byť problém.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia
Pracovné ponuky od Tesla Motors naznačujú vývoj kompaktného SUV – Model Y
6 reklám, v ktorých majú konkurenčné automobilky “narážky” na Teslu

Gaby Toledano, šéfka personálneho oddelenia spoločnosti Tesla dodáva, že ľudia nie sú roboty a zlyhanie či neúspech sú prípustné. Na pohovory pozývajú aj kandidátov, ktorí nikdy nepostavili žiadne auto a hovoria s nimi o tom, ako by s tým mohli spoločnosti pomôcť. Jedná sa o ľudí, ktorí sú zvedaví a vedia prinášať riešenia problémov. Tesla podľa nej priťahuje ľudí, ktorí veria v to, čo spoločnosť robí. A Tesla chce riadiť a tvoriť históriu.

Zdroj: Cleantechnica, Titulná fotografia: Flickr/Steve Jurvetson 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Niekedy sa zda ze Tesla, jej zamestnanci a aj mnoho majitelov su akokeby clenovia sekty. Proste klapky na oci a vidia iba to svoje.

    • Precitaj si knihu o Elonovi a prevez sa v akomkolvek aute Tesla. Potom napis svoj nazor. Verim, ze bude trochu odlisny od toho sucasneho.

Pridajte komentár