500 000 záujemcov o 2 500 pracovných miest v Tesle za rok 2017. Aké sú nároky spoločnosti?

2

Zamestnať sa v Tesle, nie je rozhodne nič jednoduché. Veď v minulom roku sa na 2 500 voľných pracovných miest hlásilo až pol milióna uchádzačov. Personalisti Tesly hovoria o tom, aký typ zamestnancov hľadá ich spoločnosť.

6. najžiadanejší zamestnávateľ

Spomínané čísla hovoria o tom, že o prácu v spoločnosti Tesla je obrovský záujem. Podľa nedávno zverejneného rebríčka spoločnosti LinkedIn je Tesla 6. najžiadanejším zamestnávateľom. Elon Musk kedysi povedal: „Ak pracujete v Tesle, rozhodli ste sa byť ekvivalentom špeciálnych síl…“

200 uchádzačov na 1 miesto

Spoločnosť tak kladie vysoké nároky na svojich zamestnancov. Šancu na zamestnanie v Tesle taktiež znižuje obrovská konkurencia. Veď na jedno voľné pracovné miesto sa v minulom roku hlásilo priemerne 200 uchádzačov. Viceprezidentka pre náborovú politiku Tesly zo spoločnosti Fast Company, Cindy Nicola, radí, ako zvýšiť svoje šance na pohovore.

Hľadajú dokonalosť, avšak zlyhanie je prípustné

Cindy Nicola priznáva, že nemajú konkrétny vzorec, ale hľadajú dokonalosť. Žiadaná je rozmanitosť, nielen tá navonok viditeľná, ale aj kognitívna. Hľadajú ľudí s potenciálom a silnou povahou. Ďalej naznačuje, že ak nie je kandidát stotožnený s víziou spoločnosti, môže to byť problém.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zrejme zameriava pozornosť na vývoj Modelu Y. Dôkazom je nová pracovná pozícia
Pracovné ponuky od Tesla Motors naznačujú vývoj kompaktného SUV – Model Y
6 reklám, v ktorých majú konkurenčné automobilky “narážky” na Teslu

Gaby Toledano, šéfka personálneho oddelenia spoločnosti Tesla dodáva, že ľudia nie sú roboty a zlyhanie či neúspech sú prípustné. Na pohovory pozývajú aj kandidátov, ktorí nikdy nepostavili žiadne auto a hovoria s nimi o tom, ako by s tým mohli spoločnosti pomôcť. Jedná sa o ľudí, ktorí sú zvedaví a vedia prinášať riešenia problémov. Tesla podľa nej priťahuje ľudí, ktorí veria v to, čo spoločnosť robí. A Tesla chce riadiť a tvoriť históriu.

Zdroj: Cleantechnica

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Niekedy sa zda ze Tesla, jej zamestnanci a aj mnoho majitelov su akokeby clenovia sekty. Proste klapky na oci a vidia iba to svoje.

    • Precitaj si knihu o Elonovi a prevez sa v akomkolvek aute Tesla. Potom napis svoj nazor. Verim, ze bude trochu odlisny od toho sucasneho.

Pridajte komentár