Po vyhrážkach Elona Muska podala Tesla žalobu voči „korona-obmedzeniam“

9

Zdalo sa, že Tesla bude môcť začať s opätovným spúšťaním svojej hlavnej továrne v americkom Fremonte, ktorá zásobuje aj Európu, v piatok 8. mája. Napokon sa však ukázalo, že nie. To samozrejme Elona Muska rozhorčilo, pričom uviedol, že okamžite presunie ústredie Tesly a jej budúce programy z Kalifornie do Texasu alebo Nevady a zažaluje región Alameda County. A neostalo len pri vyhrážkach.

Štát Kalifornia vo štvrtok zmiernil niektoré obmedzenia týkajúce sa koronavírusu. Vďaka tomu môžu výrobné spoločnosti reštartovať svoju činnosť, ak vykonajú potrebné bezpečnostné opatrenia. Elon Musk a „jeho“ kalifornská spoločnosť Tesla sa však netešili dlho.

Ukázalo sa totiž, že regionálne nariadenia majú prednosť pred štátnymi, pokiaľ sú reštriktívnejšie. A kraj Alameda County, pod ktorý spadá aj Fremont, v piatok svoje nariadenia obmedzujúce okrem iného aj továrenskú výrobu nezrušil. Tie tak zatiaľ platia do 31. mája.

Muskova prudká reakcia

Šéf Tesly sa následne neovládol a zaplavil Twitter viacerými nevyberanými a nátlakovými vyjadreniami:

„Tesla okamžite podá žalobu na Alameda County. Nevolený a neinformovaný „dočasný zdravotnícky úradník“ Alamedy koná v rozpore s guvernérom, prezidentom, našimi ústavnými slobodami a jednoducho zdravým rozumom,“ napísal Musk v jednom zo svojich mnohých tweetov.

Dodal, že toto je poslednou kvapkou a že spoločnosť Tesla presúva svoje hlavné ústredie a budúce programy do Texasu / Nevady. Povedal tiež, že zachovanie výrobných aktivít vo Fremonte, bude záležať od toho, ako sa bude v budúcnosti zaobchádzať s Teslou.

Taktiež uviedol, že Tesla vie oveľa viac o tom, čo má urobiť ohľadom bezpečnosti, ako „(nezvolený) dočasný juniorský úradník z Alameda County.“ A to na základe skúseností so svojou čínskou továrňou.

Podpora, opatrenia a žaloba

Následne Muskovi a Tesle vyjadrili podporu Adrian Fine, primátor mesta Palo Alto, kde má Tesla hlavné sídlo a Lily Mei, primátorka mesta Fremont, kde má Tesla svoju hlavnú automobilovú továreň.

Tesla tiež vydala oficiálny dokument „Návrat do práce„, v ktorom popisuje, ako sa chystá obnoviť výrobu vo svojej fremontskej továrni a prečo žaluje okres Alameda County. A v rovnakom období Tesla túto žalobu podala, pričom sa v nej podľa Electrek uvádza, že Alameda „porušuje viacero federálnych a štátnych ústavných princípov tým, že im bráni v opätovnom otvorení továrne.“

Zdroje: Elon Musk/Twitter, Clean Technica, Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa vymaní z „korona-krízy“ rýchlejšie ako iné automobilky, hovorí expert
Tesla vyvíja pľúcny ventilátor. Používa aj súčiastky z elektromobilu Model 3
Tesla Robotaxi by sa v čase pandémie koronavírusu hodila. Funkčná ešte tento rok?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  1. Elonovi držím palce. Byrokratov, hlavne tých šibnutých (nechcem použiť iný výraz), treba len biť a biť, a to hlava nehlava. Samozrejme nie mlátiť ich fyzicky, ale v medziach zákona, čiže právnicky. Súdiť sa s nimi, zverejňovať veci v médiách a podobne.
    Ono im to síce na rozume nepridá, ale možno sa niekto spamätá a urobí čo treba…

  2. Je to len sproste vydieranie a natlak, lebo „psychacovi“ utekaju zisky. Predstav si , ze takto sprosto by vydieral WW a Peugeuot na Slovensku. Vlastne kazda vlastna firma by takto sprosto vydierala. Ja byt zamestnancom a ochoriem, tak zazalujem Muska. Jebnuty amici su totizto humusaci, co nedodrziavaju zakladne hygienicke navyky a aj teraz namiesto umyvania ruk si radsej nakydaju na ne len antibakterialne mydlo. Doma sa zasadne neprezuvaju, v topankach sa drbnu aj na postel alebo si ich vylozia na stol. Sprchuju sa rano a namiesto umyvania napr. vlasov si daju radsej suchy sampon.

    • To vieš, ale továreň tesly je trošku na inej úrovni ako továrne iných značiek, to nieje taká manufaktúra ako u iných…, pri ich stupni automatizácie chápem výhrady Muska… Okrem toho korona nie žeby nebola, ale je len zneužitá na dosiahnutie úplne iných cieľov ako je oficiálne prezentované… Lebo nazývať pandémiou niečo, kde v najrizikovejších krajinách sú nakazené jednotky promile alebo percent a z toho je pri rizikových skupinách obyvateľstva úmrtnosť v nízkych desiatkach percent, je len ohlupovanie ľudí.

  3. Sebecky maniak kasle ma ľudí len aby zarábal.Ze revolučná automobilka ale zabudli povedať že 7 milijard us dolars v mínuse veď otázka času kedy skrachuje a nepomôže jej podpora eko maniakov

Pridajte komentár