Firmy môžu požiadať Teslu o bezplatné zriadenie nabíjacích staníc pre svojich zamestnancov

2

Spoločnosť Tesla si veľmi dobre uvedomuje, že tak ako rastie dopyt po jej elektromobiloch, tak musí rásť aj počet jej nabíjacích staníc. Z tohto dôvodu rozširuje svoju nabíjaciu sieť o nový program „Workplace Charging„. V rámci neho bezplatne zriadi firmám svoje nabíjacie wallboxy HPWC na parkoviskách pre zamestnancov. Stačí ju o to požiadať.

Tesla má aktuálne v rámci svoje nabíjacej siete tri programy. „Tesla Supercharger“ zabezpečuje sieť početných vysokovýkonných nabíjacích bodov pri najdôležitejších a najfrekventovanejších dopravných úsekoch, „Urban Supercharger“ sa sústreďuje na poskytovanie nabíjacích služieb v rámci mestských lokalít a „Destination Charging“ zas pokrýva prevádzky ako sú hotely, reštaurácie, rezorty či obchodné centrá.

Pre tých, čo nemôžu nabíjať doma

Tzv. „Workplace Charging“ je tak už štvrtým typom nabíjacieho programu spoločnosti Tesla. Tentokrát sa zameriava na poskytovanie nabíjacích služieb na firemných parkoviskách pre zamestnancov. Filozofia je jasná. Zamestnanci, ktorí nemajú možnosť domáceho nabíjania, nabíjajú svoje elektromobily, zatiaľ čo pracujú. Nabíjačky môže samozrejme využívať aj firemná flotila.

Požiadajte Teslu

O bezplatné zriadenie nabíjacích wallboxov HPWC (22 kW AC) stačí požiadať spoločnosť Tesla prostredníctvom jej oficiálnej stránky. Jedinou podmienkou je, že spotrebovanú energiu hradí firma a nabíjanie je pre zamestnancov zdarma. Tesla samozrejme nemusí schváliť každú žiadosť. Zohľadňuje pritom možnú využívanosť nabíjačiek v danej lokalite.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruch na nórskej Tesla Supercharger stanici môžeme len ticho závidieť | VIDEO
Novela zákona o energetike významne uľahčuje výstavbu nabíjacích staníc na Slovensku
Reebok chce premeniť čerpacie stanice na telocvične, v ktorých budú ľudia generovať energiu pre elektromobily

Neverejné nabíjačky

Nabíjačky z programu „Workplace Charging“ sa nezobrazujú na mape dostupných nabíjacích staníc, ani v rámci palubného systému vozidiel Tesla. Tie sú určené výhradne pre firmy a jej zamestnancov. Tým je zabezpečená trvalá dostupnosť.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Pracujem vo velkej nadnarodnej firme, ktora vyraba zariadenia pre energetiku. Mame vlastne trafostanice, vonkajsiu rozvodnu VN, ale ak chcem testovat masinu nad 150kW, tak to hlasim energetiom ako mimoriadny odber tyzden vopred s podpisom nadriadeneho. Nasa firma by nemohla pripojit viac ako 5 tychto nabijaciek bez extremnych nakladov navyse. Mala firma pripojena na beznu rozvodnu siet si nemoze dovolit pripojit ani jednu. Istic pre bezny rodinny dom je 25A, iba tato nabijacka samotna potrebuje 32A istenie…

Pridajte komentár