Tesla oficiálne kúpila spoločnosť Wiferion. A objavila sa možná cena

1

Nedávno sa objavili správy, ktoré naznačovali, že Tesla sa chystá kúpiť nemeckú spoločnosť Wiferion. A podľa aktuálnych informácií sa tak už stalo. Objavilo sa pritom nové zameranie odkúpenej spoločnosti, ako aj možná cena akvizície.

Ako sme už informovali, v júni sa objavili oficiálne dokumenty z obchodného registra, z ktorých vyplývalo, že spoločníci spoločnosti Wiferion chcú predať svoje podiely firme Tesla International B.V (dcérska spoločnosť Tesly so sídlom v Holandsku).

Táto nemecká spoločnosť vznikla v roku 2016 a špecializovala sa na indukčné nabíjacie systémy pre elektrické vozidlá a roboty. Vo svojom portfóliu mala napr. bezdrôtové nabíjacie stanice s výkonom do 12 kW určené pre priemysel. Bezdrôtová nabíjacia technológia od Wiferionu sa má pritom vyznačovať veľmi rýchlym spustením nabíjania (už za 1 sekundu od momentu zaparkovania nabíjaného zariadenia). Wiferion mal v ponuke aj batérie, nezdá sa však, že s vlastnými batériovými článkami.

Potvrdenie akvizície a nové zameranie

Aktuálne Teslamag informuje, že podľa obchodného registra už Wiferion patrí Tesle. Presnejšie, Wiferion sa mení na Tesla Enginering GmbH, teda dcérsku spoločnosť Tesly.

Zaujímavé pritom je, že sa zmenil aj obchodný účel odkúpenej spoločnosti. Tá má po novom poskytovať produkty a služby v oblasti výkonovej elektroniky a v iných technických oblastiach. A to na podporu vývoja elektromobilov a stacionárneho skladovania energie, ako aj produkcie energie, vrátane fotovoltiky.

Medzi produkty spoločnosti pritom patria nabíjacie a batériové systémy či inteligentné bezdrôtové nabíjanie robotov. Spoločnosť sa tiež označuje za „popredného poskytovateľa automatizovaného bezkontaktného prenosu energie v odvetví“.

Teslamag taktiež uvádza možnú cenu akvizície. Tá podľa obchodných dokumentov síce nie je jasná, odpoveď sa však môže skrývať vo výkaze peňažných tokov v rámci zverejnených hospodárskych výsledkov spoločnosti Tesla za 2. kvartál tohto roku. Tam sa totiž uvádza výdavok 76 mil. $ (69 mil. €) na „obchodné kombinácie“, resp. zlúčenie spoločností.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla doteraz „kúpila“ množstvo firiem. Ktoré a čo vďaka ním získala?
Kúpa SolarCity spoločnosťou Tesla bola podľa súdu v poriadku, aj keď bol Musk v konflikte záujmov
Tesla ukázala predprodukčný Cybertruck, naznačila bezdrôtové nabíjanie, avizuje 2 nové energetické produkty a prezradila ceny nabíjačiek
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Bolo by veľmi zaujímave ak by prišla Tesla s bezdrôtovim FloorConnector s výkonom 11kW, kedže 12kW nabíjačku už mal Wiferion.
    Môj mokrý sen by bol kit pre montáž do aktuálnych Tesla aut.
    Človek príde domov zaparkuje a to je všetko, nie žeby zapojenie kábla bola zložite, ale manželka to občas nerobí :D.

    A úplne zaujímave by to bolo pre parkoviska pred panelákmi. Žiadne stĺpiky, žiadne karty, žiadne káble, antiVandal riešenie. Zaparkuješ a nabíjaš.
    Pre paneláky perfektne, konečne by sa oplatila fotovoltika aj na paneláky. A spoločenstvo by si trocha zarobilo na nabijani. (elektrika spoločných priestorov zadarmo)

Pridajte komentár