Tesla: Lepšie odpruženie, zmeny cien, rekord či obmedzenie nabíjania

0

Nedávne obdobie prinieslo viacero noviniek z kuchyne spoločnosti Tesla. Model S a Model X dostali okrem iného aj lepšie vzduchové pruženie a zlacneli, Tesla obmedzila nabíjanie na vybraných Superchargeroch a Elon Musk avizoval možný rekord.

Podstatne lepšie vzduchové odpruženie

Ako sme už informovali, Tesla vylepšila svoje vlajkové lode Model S a Model X. To sa týkalo zefektívnenia pohonnej jednotky či zvýšenia rýchlosti nabíjania. Upgrade sa však dotkol aj vzduchového odpruženia. A aktuálne máme k dispozícii porovnanie nového a predchádzajúceho systému.

Youtuber z kanálu Daerik otestoval obe spomínané verzie pruženia, a to pomocou senzora vibrácií. Ako máme možnosť vidieť na nasledujúcom grafe, zlepšenie z hľadiska komfortu jazdy je značné. A to v oboch nových režimoch – Standard aj Sport.

Zlacnenie modelov S a X, zdraženie „trojky“

Ďalšou pozitívnou správou je, že vylepšenie Modelu S a Modelu X paradoxne prinieslo ich zlacnenie. V USA klesli ceny sedanu o 3 000 $ a ceny SUV o 2 000 $. Podobné zlacnenie však môžeme očakávať aj v Európe. Naopak, ceny Tesly Model 3 išli hore, a to konkrétne o 400 $, informuje CNBC.

Obmedzené nabíjanie, ktoré sa dá „obísť“

Spoločnosť Tesla oznámila, že na najvyťaženejších nabíjacích staniciach Supercharger obmedzí nabíjanie svojich elektromobilov na maximálne 80 % kapacity ich batérií. Tieto stanice tak budú schopné obslúžiť viac zákazníkov, pričom sa skráti čakacia doba.

Limit 80 % pritom nebol stanovený náhodne, nakoľko pri tomto stave dochádza k výraznému spomaleniu nabíjania, a to z dôvodu ochrany batérie. Obmedzenie sa má minimálne spočiatku týkať 17 % Superchargerov v USA. Teraz však Tesla dodáva (zdroj: Electrek), že v prípade potreby je možné na „postihnutých“ nabíjacích staniciach nabiť vozidlo aj na vyššie úrovne. Stačí pritom zmeniť preferencie nabíjania na obrazovke vozidla či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Nakročené k rekordu

„Na internete“ sa tiež objavilo znenie e-mailu, ktorý Elon Musk nedávno adresoval zamestnancom Tesly. V ňom informuje, že spoločnosť má nakročené k rekordnému štvrťroku z hľadiska dodávok a predaja elektromobilov. Na prekonanie aktuálneho rekordu z Q4/2018 je však podľa neho potrebné dosiahnuť vo zvýšenom období produkciu Modelu 3 na úrovni 1 000 ks denne.

Preto vyzval zamestnancov, aby pracovali usilovne, výsledkom čoho by mal byť spomínaný rekord (viac ako 90 700 dodaných vozidiel). Veríme, že sa to Tesle podarí a dosiahne v rámci 2. štvrťroka 2019 pozitívne či dokonca rekordné hospodárske výsledky.

Zdroj titulnej fotografie: EPA-EFE / Roman Pilipey

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S po 724 000 km: Ako je na tom batéria a čo náklady na údržbu?
Ako rýchla by mohla byť Tesla Roadster 2 s raketovými motormi od SpaceX?
Musk o Tesle na Slovensku, dlhovekosti Modelu 3 či cene „repasu“ batérie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár