Tesla dosahuje rekordy aj v rámci efektivity a kvality výroby. A produkcia porastie

2

Spoločnosť Tesla má za sebou historicky najúspešnejší štvrťrok z hľadiska objemu produkcie a dodaných vozidiel. A podľa jej prezidenta automobilovej divízie dosiahla aj ďalšie rekordy. Zrejme aj vďaka tomu chystá zvyšovanie produkcie. Zamestnanci Tesly majú byť pritom nadšení z nadchádzajúcich zmien.

Po zverejnení hospodárskych výsledkov za 1. kvartál tohto roku začali mnohí „odborníci“ Teslu opäť „odpisovať“. Dôvodom bola veľká strata a výrazný pokles dodávok elektromobilov. Prehliadali pritom zdá sa objektívne dôvody toho, prečo sa tak stalo.

Potom prišiel 2. štvrťrok, v ktorom Tesla prekonala všetky odhady analytikov a dosiahla produkčný (87 048 ks) aj predajný (95 200 ks) rekord. Aktuálne sa vďaka Bloombergu dozvedáme, že Tesla dosiahla aj ďalšie rekordy, pričom chystá zvyšovanie produkcie.

Nadšenie z nachádzajúceho vývoja

Šéf automobilovej divízie Tesly, Jerome Guillen, nedávno poslal zamestnancom e-mail, v ktorom sa uvádza, že sa pripravuje navyšovanie objemu výroby elektromobilov vo Fremonte. V tomto kalifornskom meste sa pritom nachádza závod, v ktorom sa vyrábajú všetky 3 elektromobily značky.

Guillen dodáva, že aktuálne nemôže byť špecifický, ale vie, že zamestnanci budú z nadchádzajúceho vývoja nadšení. Taktiež uvádza, že boli dosiahnuté nové rekordy v rámci výrobných liniek z hľadiska objemu produkcie a efektivity, ako aj kvality výroby.

Odhad objemu výroby pre tento rok sa navyšuje

Aj vďaka spomínaných rekordom zrejme Tesla zvýšila svoj odhad maximálneho objemu výroby pre tento rok z 360 až 400 tisíc na 500 tisíc áut. V tomto smere však kalifornská spoločnosť očakáva aj podporu zo svojej aktuálne rozostavanej čínskej továrne Gigafactory 3. Masová výroba by mala byť v tomto závode spustená začiatkom posledného kvartálu.

Guillen v tejto súvislosti doplnil, že mnoho častí montážnej linky, ktorá bude produkovať Teslu Model 3, sa už nachádza v závode. A to lisovacie, karosárske, lakovacie a hlavné montážne zariadenia.

Zdroj titulnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že cena Tesiel v budúcnosti výrazne porastie
Chceli by ste sa podieľať na výrobe svojej Tesly? Podľa Muska je to možné
Tesla ukazuje, ako jej bezpečnostné systémy zabraňujú nehodám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

 1. Veľmi mám rád Teslu. Nikdy by mi nenapadlo, že budem písať aj v kritickom tóne. No čo už. Tak už to niekedy život prinesie.
  Je absolútne super, ako Tesla napreduje (výroba, predaje, technický rozvoj apod.)
  Ale na druhej strane – Robotaxi, plne autonómne riadenie, výrazný nárast cien. Dokonca – „Tesla by pritom mohla teoreticky časom dokonca ukončiť predaj svojich elektromobilov.“
  Tak toto už je mimo môjho sedliackeho chápania.
  O čom to je? Kedy budú môcť jazdiť nejaké autá (napr. Tesly) bez volantu?
  Sú to síce šľachetné myšlienky, ale… Zatiaľ to asi patrí skôr do románov SCI FI.
  Ďaleko lepšie na túto myšlienku sú pripravené napríklad vlaky, električky (jazdiace po koľajniciach), prípadne zaoceánske lode a lietadlá (s možnosťou satelitného navádzania).
  Ale bude to vôbec niekedy možné bez rušňovodičov, kapitánov lodí, lietadiel a ich posádok…?
  Ako zareaguje plne autonómne riadenie na hmlu, ako bude reagovať na loptu, ktorá ide do jazdnej dráhy auta – bude systém predpokladať, že za loptou pobeží malé dieťa?
  Momentálne vymoženosti – adaptívny tempomat, vybočenie z jazdných pruhov, upozornenie na prekážku v dráhe auta a pod. sú výborní pomocníci.
  ALE?

Pridajte komentár