Podľa štúdie by mohla Tesla vyrábať už o 6 rokov viac ako 2 milióny áut ročne. Vďaka čomu?

0

Analytik Carlo Ombella vypracoval štúdiu predpokladaného objemu výrobu elektromobilov značky Tesla do roku 2024. Vychádzal pritom z historických a súčasných produkčných čísel, plánov Elona Muska a Tesly, ako aj trendov v oblasti elektromobility. Ktoré modely a trhy budú v najbližších rokoch pre Teslu kľúčové?

Carlo Ombella sa rozhodol zo svojej štúdie vyňať modely Tesla Semi a Tesla Roadster. Tie majú síce ísť do výroby už v roku 2019, resp. v roku 2020, avšak v ich prípade sa nepredpokladajú masové predaje, ako v prípade ostatných modelov.

Kľúčové modely a trhy

V najbližších 6 rokoch tak budú najkľúčovejšími modelmi Model 3 a Model Y. Čo sa týka trhov, obrovským potenciálom disponuje Ázia. A to najmä Čína, ktorá znížila dovozné clá na autá a v ktorej s veľkou pravdepodobnosťou vyrastie budúca továreň Tesly, tzv. Gigafactory. Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na európsky trh, kde predaje Tesly neustále rastú. A s príchodom lacnejších modelov 3 a Y porastú predaje určite hneď niekoľkonásobne.

tesla vyroba

Ak všetko pôjde podľa aktualizovaných plánov Tesly, tento rok by mohla vyrobiť celkovo 200 000 vozidiel. Vďaka zvýšenej produkcii Modelu 3 by to mohlo byť o rok neskôr už 400 000 kusov. V roku 2020 by už mala produkcia Modelu 3 dosahovať plánované objemy, pričom celkovým predajom by už mohol v menších objemoch začať napomáhať aj Model Y.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla “bije” nemeckú prémiovú konkurenciu už aj na európskom trhu | ŠTATISTIKY
Elektromobily Tesla Model 3 sú v Európe dostupné v rámci “šedého” trhu. Koľko stoja?
Tesla vyrobila 300-tisíce vozidlo a má našliapnuté na najväčšieho výrobcu elektromobilov sveta

O rok neskôr by už mohla produkovať elektromobily Tesla aj nová továreň Gigafactory v Číne. A v nadchádzajúcom období aj ďalšie továrne, pričom minimálne jedna z nich by mala stáť v Európe.

Zdroj: OpportunityEnergy

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár