Tesla vyhrala prieskum spokojnosti zákazníkov Consumer Reports 2016

0

Organizácia Consumer Reports každoročne zverejňuje výsledky spokojnosti majiteľov vozidiel jednotlivých značiek. V roku 2016 boli so svojimi vozidlami najviac spokojní majitelia automobilov značky Tesla. S výrazným náskokom predbehli automobilky ako Porsche, Audi či Toyota.

Americká nezisková organizácia Consumer Reports sa už od roku 1936 zaberá testovaním a porovnávaním spotrebiteľských produktov a realizáciou prieskumov spokojnosti spotrebiteľov. Veľkú pozornosť venuje aj portfóliu osobných automobilov.

V minulom roku uskutočnila organizácia Consumer Reports veľký prieskum, v ktorom sa pýtala 300 000 majiteľov rôznych modelov vozidiel od rôznych značiek, či by si kúpili vozidlo rovnakej značky znovu. Počet odpovedí „áno“ je v nasledujúcej tabuľke vyjadrený v percentuálnom meradleDo prieskumu boli zaradené len automobilky, ktoré majú minimálne 2 modely. Všetky automobily z tejto vzorky boli z modelových radov pre roky 2014 až 2017. Jednoznačným víťazom prieskumu sa stala automobilka Tesla Motors.

tesla consumer reports spokojnost

Consumer Reports 2016. Zdroj: consumerreports.org

Až 91 % majiteľov elektromobilov Tesla (Model S a Model X) by si kúpila vozidlo rovnakej značky opätovne. Na 2. a 3. mieste skončili s pomerne veľkou stratou nemecké automobilky Porsche (84 %) a Audi (77 %). Ďalšie pozície rebríčka okupujú (s malými stratami na Audi) japonský výrobcovia. Avšak nie všetkým japonským automobilkám sa „zadarilo“. Nissan a jeho prémiová „odnož“ Infinity okupuje priečky na opačnej strane rebríčka. Rovnako ako Acura, ktorá je americkým ekvivalentom „vyšších“ modelov Honda.

Tento výsledok je veľmi zaujímavý, keďže elektromobily Tesla donedávna nevynikali svojou spoľahlivosťou či kvalitou továrenského spracovania. Na druhej strane automobilka neustále pracuje na ich vylepšovaní, a to či už zdokonaľovaním výrobného procesu, aktualizáciami softvéru a firmvéru či dokonca hardvéru v rámci svojich servisných centier. Taktiež do svojho tímu neustále priberá špecialistov a odborníkov z rôznych oblastí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prečo sa stal Model X najlepším SUV roka 2016?
Tesla sa stala najlepšou americkou automobilovou značkou za rok 2016

A čo si myslíte vy? Prečo sú podľa vás majitelia Tesiel, tak výrazne spokojní so svojimi vozidlami? Neváhajte a vyjadrite sa v diskusii pod článkom.

Zdroj: consumerreports.org

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár