Tesla najala dizajnéra z Volva. Čo to môže priniesť?

0

Spoločnosť Tesla získala do svojich radov jedného z najtalentovanejších a najžiadanejších mladých automobilových dizajnérov. A to Brita Iana Kettlea, ktorý stojí napríklad za dizajnom európskeho auta roku, modelu Volvo XC40.

Ian Kettle obsadil v Tesle pozíciu „senior dizajnéra“. Bude tak zrejme pravou rukou šáfdizajnéra Tesly Franza Von Holzhausena, ktorý ma na „svedomí“ dizajn všetkých modelov Tesla, okrem 1. generácie Roadsteru. To znamená Model S, Model X, Model 3 a koncepty Semi a Roadster 2.

Kettle bude mať zrejme na starosti nové koncepčné, ale aj produkčné projekty. Konečné slovo však bude mať  Franz Von Holzhausen. My osobne túto mladú krv v Tesle rozhodne vítame. Obzvlášť, keď Kettle má prsty vo vydarenom dizajnovom jazyku vozidiel značky Volvo. Sám pritom viedol dizajnerský tím pri vývoji modelu Volvo XC40, ktorý sa stal európskym autom roka. Určite aj vďaka dizajnu.

Dizajn ovplyvnený sci-fi a robotmi

V súvislosti s dizajnom Volva XC40 sa nechal Kettle počuť, že ho pri navrhovaní ovplyvnili sci-fi filmy a roboty. A ako vieme, Elon Musk je veľkým fanúšikom sci-fi a robotov. Takže je možné, že si ho vyžiadal samotný šéf Tesly, ktorý chce preniesť tieto prvky do budúcich modelov značky.

Na akých modeloch by mohol pracovať?

V kontexte možného „sci-fi dizajnu“ sa preto pýtame, na akých modeloch by mohol Kettle pracovať. Stihne ešte ovplyvniť dizajn kompaktného SUV Model Y, ktorého koncept má byť predstavený v marci budúceho roku? Ak áno, zrejme už len detaily, nakoľko Tesla už pomerne dávno odhalila 2 dizajnové upútavky na tento model. Pustiť sa však môže do „ladenia“ produkčnej verzie.

Po Modeli Y by mal nasledovať pickup „Tesla Pickup Truck“. Ten má však vychádzať z ťahača Semi. Pravdepodobne tak Tesla využije jeho talent v plnej miere až na ďalšie modely. A to kompaktný elektromobil, ktorý by mal mať karosériu typu hatchback. Ten má prísť podľa slov Elona Muska na trh do 5 rokov.

V hre je aj lacný elektromobil „metského typu“, ktorý by mala byť Tesla schopná vyrábať do 3 rokov, to však neznamená, že sa ho dočkáme v tomto časovom období. Lacné elektromobily zrejme v blízkej dobe nebudú prioritou Tesly, nakoľko by nemuseli byť profitabilné.

No a nesmieme samozrejme zabudnúť ani na Teslu Model S „2“, ktorá by mala prejsť v roku 2021 minimálne výrazným faceliftom.

ODPORÚČANÉ ČLÁNKY:
Volvo XC40 bude prvým elektromobilom švédskej značky
Tesla Model S 2. generácie by mohla vyzerať úžasne | GALÉRIA
Volvo Polestar 2: Spoznali sme prvé špecifikácie konkurenta Tesly Model 3

Zdroj: Autoexpress, titulná fotografia: Emre Husmen

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár