Tesla by mohla vyvinúť zariadenie, ktoré semaforom poskytne umelú inteligenciu

1

Zdá sa, že oblasť umelej inteligencie Teslu definuje čoraz viac. A Musk nedávno naznačil, čo ďalšie by mohli v tomto smere priniesť.

V roku 2017 vedci uviedli, že do roku 2060 nás dokáže umelá inteligencia poraziť vo všetkom. Elon Musk na to zareagoval slovami, že sa tak stane pravdepodobne oveľa skôr. A to okolo rokov 2030 až 2040.

Musk pritom už dlhšie upozorňuje na nebezpečenstvo, ktoré môže priniesť umelá inteligencia. Preto spolu so Samom Altmanom ešte v roku 2015 založil neziskovú organizáciu OpenAI. A to za účelom sledovania, výskumu a vývoja bezpečnej umelej inteligencie.

A umelá inteligencia hrá dôležitú úlohu aj v spoločnosti Tesla. A to nielen v prípade systému autonómneho riadenia Full Self-Driving. Tesla napríklad pracuje na superpočítači Dojo, ktorý má potenciál stať sa najvýkonnejším na svete. Slúžiť má pritom na „trénovanie umelej inteligencie“. A to aj pre potreby iných spoločností.

Bez umelej inteligencie sa tiež nezaobíde ďalší avizovaný produkt spoločnosti Tesla – humanoidný robot Tesla Bot alias „Optimus“. Musk nedávno pritom povedal, že tento robot je prioritou a najdôležitejším produktom, na ktorom Tesla pracuje tento rok. A dodal, že má mať časom väčší potenciál ako biznis s vozidlami.

Tesla aj ako „AI robotická spoločnosť“

V kontexte uvedeného už teda neprekvapí skoršie Muskovo vyjadrenie ohľadom umelej inteligencie (AI): „Myslím si, že spoločnosť Tesla bude ľuďmi považovaná nielen za automobilku alebo energetickú spoločnosť, ale z dlhodobého hľadiska aj za AI robotickú spoločnosť, povedal Musk. A dodal, že v Tesle budujú jeden z najsilnejších hardvérových a softvérových AI tímov na svete.

AI aj pre staré semafory

No a pred pár dňami Elon Musk naznačil ďalší možný produkt Tesly súvisiaci s umelou inteligenciou. Najskôr zareagoval emotikonom „100 bodov“ na príspevok Sama Albuquerquea ohľadom toho, že semafory musí začať riadiť umelá inteligencia, pretože na červenej zbytočne strácame množstvo času, keď cez križovatku neprechádza žiadne vozidlo ani človek.

Následne Musk dodal: „Možno by Tesla mala vyrobiť zariadenie s víziou na báze umelej inteligencie, ktoré sa napojí na zastaralé semafory. To by mohlo jednoducho sledovať premávku a automaticky maximalizovať prejazdnosť.“

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Mike MacKenzie/Vpnsrus

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovák šéfujúci „Tesla AI“ vysvetľoval, ako sa ich elektromobily učia
Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT
Vývoj batérií môže dramaticky urýchliť umelá inteligencia. A to aj v SR

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Umelá inteligencia, genetické manipulácie a modifikácie, dostupná jadrová syntéza a rozpad budú ohrozovať našu existenciu. Dnes nik nevie povedať, či dokonca garantovať, že to zvládneme …

Pridajte komentár