Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT

0

Elektromobily značky Tesla sa považujú aj za počítače na kolesách, a to vďaka najmodernejším technológiám na ich palube. Nasadenie umelej inteligencie je jeden z ďalších krokov na ceste k implementácii najmodernejších technológií do vozidiel značky. Elon Musk aktuálne potvrdil, že sa dočkáme podobného systému ako vo vozidle K.I.T.T. zo seriálu Knight Rider.

Ako vieme, Elon Musk je spoluzakladateľom neziskovej organizácie OpenAI, ktorá sa venuje vývoju umelej inteligencie a zároveň dohliada na to, aby nemohla byť zneužitá na nekalé účely. Navyše Tesla vyvíja vlastný čip pre umelú inteligenciu, pričom vývoj má na starosti Slovák Andrej Karpathy. Takže jej nasadenie do vozidiel je len otázkou času.

„Kitte, přijeď pro mně“

Aktuálna Twitter komunikácia Elona Muska nám približuje, ako by takýto systém umelej inteligencie mohol fungovať. Pred niekoľkými hodinami uverejnil príspevok o umelej inteligencii, ktorá porazila v pokri ľudského profesionála. V rámci komentárov potom potvrdil, že vo vozidlách Tesla bude fungovať umelá inteligencia podobne ako v seriálovom vozidle K.I.T.T., ktoré riadil David Hasselhoff, alias Michael Knight.

Pokročilé hlasové ovládanie bude nevyhnutnosťou

Elektromobily Tesla by tak mali byť vybavené pokročilým systémom hlasového ovládania s dávkou umelej inteligencie, ktorá umožní interaktívnu komunikáciu s najrôznejšími prvkami vozidla. A to je určite logický krok, keďže už súčasné vozidlá značky neobsahujú štandardné ovládacie prvky, pričom vozidlo sa ovláda prostredníctvom pár tlačidiel na volante a dotykovej obrazovky.

No a najmä ovládanie funkcií vozidla cez displej počas jazdy nie je úplne najlepších riešením z hľadiska bezpečnosti. S rastúcou úrovňou autonomie vozidiel by bol takýto spôsob interakcie s vozidlom zdá sa na mieste. Navyše si už vďaka asistentom typu Cortana, Siri a Alexa začíname pomaly zvykať na hlasové ovládanie rôznych zariadení.

Tesla Model X a la K.I.T.T

Na záver ešte ponúkame pre zaujímavosť pohľad na Teslu Model X, ktorá bola upravená po vzore vozidla K.I.T.T. Na svedomí ju má dvorný úpravca Tesly, spoločnosť SS Customs. Ďalšie upravené vozidlá značky nájdete v našom článku v rámci tohto odkazu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: „Do roku 2030 bude umelá inteligencia lepšia ako ľudia.“
Slovák, ktorý šéfuje vývoju Tesla Autopilot, hovorí o pokrokoch a neurónovej sieti
Neuralink: Nová spoločnosť Elona Muska, ktorá zdokonalí mozog mikročipmi

Zdroje: Elon Musk/Twitter, Electrek, titulná fotografia: SS Customs/Youtube

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár