Tesla využije odstávku tovární na ich vylepšenie a zdokonalenie výroby

0

Nový koronavírus odstavuje výrobu v továrňach, pričom výnimkou nie sú, resp. nebudú ani závody Tesly. Určite však neprekvapí, že kalifornská spoločnosť chce toto nepriaznivé obdobie využiť čo najefektívnejšie, a tak sa pustí do optimalizácie a vylepšovaní svojich tovární a produkčných procesov.

Aj keď sa mohlo spočiatku zdať, že Tesla sa vyhne niektorým opatreniam na obmedzenie šírenia nového koronavírusu v rámci USA, večer 23. marca bude nútená zastaviť výrobu svojich elektromobilov vo fremonstskej továrni, kde produkuje všetky modely, a to pre domáci aj globálny trh, s výnimkou Číny, ktorá má vlastný závod.

Výroba bude pozastavená aj v továrni v Buffale ( a.k.a. Gigafactory 2, a.k.a. Giga New York), kde Tesla produkuje svoje solárne zariadenia či nabíjacie stanice. Továreň v Nevade (a.k.a. Gigafactory 1, a.k.a. Giga Nevada), v ktorej Tesla vyrába batériové úložiská a batérie, ako aj pohonné jednotky pre svoje elektromobily, zatiaľ funguje.

Panasonic preruší výrobu článkov pre Teslu

Je však zrejme len otázkou času, kedy bude výroba ukončená aj Nevade. Zdroje portálu Electrek totiž informujú, že produkcia klesá, keďže bude pozastavená výroba áut a čo je ešte podstatnejšie, Reuters prichádza s informáciou, že spoločnosť Panasonic, ktorá v tejto továrni vyrába pre Teslu batériové články, začiatkom budúceho týždňa obmedzí prevádzku a následne pozastaví výrobu na 14 dní.

Electrek tiež informuje, že Tesla bude môcť využívať vo Fremonte „malú pracovnú silu“. Zdá sa teda, že už neplatí ani nedávne vyhlásenie, v rámci ktorého bude Tesla využívať 1/4 tamojších zamestnancov (2 500) na zabezpečenie prevádzky závodu a ďalšie súvisiace činnosti.

Čas na vylepšenia

Obmedzená sila sa má však podľa zdrojov Electrek zamerať na upgrade výrobných liniek. Kalifornská spoločnosť pritom plánuje zvýšenie výrobnej kapacity svojej horúcej novinky Tesla Model Y. Spomínaný zdroj uvádza, že Tesla sa chystá postaviť aj novú výrobnú linku, a to pod statnom. Tak ako tomu bolo v minulosti, keď zvyšovala produkčnú kapacitu Modelu 3 na 5 000 ks týždenne.

Upgradu a vylepšení sa má tiež dočkať továreň Gigafactory 1 v Nevade, informuje Electrek. Takže opäť je na mieste použitie zaužívanej frázy, že „všetko zlé je na niečo dobré“.

Zdroj titulnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla naplnila výrobný plán solárnej strechy. Svitá na lepšie časy?
Tesla začne vyrábať pľúcne ventilátory, ak bude treba
Tesla vyrobila svoj MILIÓNTY elektromobil a začala rozširovať výrobu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár