Továreň Tesly na Slovensku nebude. Ukázalo sa, že za tým stál „phishing“ podvod

9

Tak a máme tu najaktuálnejšie informácie ohľadom údajnej továrne spoločnosti Tesla na Slovensku. Nakoniec sa ukázalo, že súvisiace správy pochádzali od zdrojov, ktoré sa stali obeťou phishingového podvodu, informuje „Teslacek Aitacek“ . Čo sa teda stalo?

12. januára Ondřej Bačina, známy aj vďaka kanálu Tesláček, ktorý sa venuje nielen spoločnosti Tesla a elektromobilite vo všeobecnosti, zverejnil tweet, v ktorom uvádza, že spoľahlivý zdroj ho informoval, že Tesla spúšťa nábor do svojho 2. európskeho závodu, ktorý sa má nachádzať na Slovensku.

Dodal, že v tejto súvislosti sa spomína zameranie na avizované budúce modely Tesla Cybertruck a Roadster, čo však mala byť už menej zaručená informácia. Podľa Bačinu, stál za týmito infomáciami zdroj, ktorý dostal ponuku pracovať v tomto závode.

18. januára Ondřej Bačina zverejnil ďalší tweet, v ktorom uviedol, že viacerí ľudia ho informovali o pôsobení „headhunterov“ („lovcov hláv/mozgov“) spoločnosti Tesla v našom regióne. Hľadať sa pritom mali ľudia na rôzne pozície súvisiace s priemyselnou produkciou. Pracovisko pritom malo byť na Slovensku, čo si jedna zo zainteresovaných osôb mala overiť hneď dvakrát.

Podvod

No a aktuálne Bačina zverejnil video, v ktorom uvádza, že všetko ohľadom pracovných pozícií v údajnej továrni na Slovensku bol podvod.

V ňom vysvetľuje, že jeden z jeho fanúšikov, ktorý pracuje v automobilovom priemysle, bol kontaktovaný prostredníctvom siete LinkedIn (orientovanej na pracovnú oblasť) osobou, ktorá sa vydávala za pracovníčku oddelenia ľudských zdrojov v spoločnosti Tesla, čomu zodpovedal aj jej profil.

Toto meno pritom figuruje na skutočnom zozname zamestnancov Tesly, avšak pre inú pozíciu. A rovnako bol kontaktovaný aj známy tohto zdroja, ktorý takisto pracuje v automotive. Takže sa zdá, že rovnakú či podobnú  ponuku obdržalo viacero osôb.

Bačinov zdroj bol v priebehu komunikácie nakoniec pozvaný na pohovor do USA a presmerovaný na komunikáciu s agentúrou, ktorá mala zabezpečiť cestu do USA. A potom sa začala táto záležitosť „vyfarbovať“ ešte viac. Hoci mala byť táto cesta hradená Teslou, nakoniec mal Bačinov zdroj vopred zaplatiť náklady za cestu s tým, že tie mu budú preplatené po príchode do USA.

A aj keď spomínaný zdroj už ďalej v tejto „hre“ nepokračoval, v priebehu celej komunikácie poskytol neznámej strane citlivé informácie ohľadom svojej osoby, vrátane CV a skenu svojho pasu. Podrobnejšie informácie ohľadom tohto podvodu nájdete v rámci videa z kanála Tesláček Aiťáček.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly kritizoval nemeckú byrokraciu a potvrdil oneskorenie výroby európskeho Modelu Y
Slovensko chce vlastnú batériovú Gigafactory. Vyrásť má na východe
Nová továreň Tesly bude „ekologickým rajom otvoreným pre verejnosť“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  1. Všetko zlé je aj na niečo dobré. (Alebo – každé mínus má aj svoje plus.)
    V tomto prípade – vysvetľujúce video síce trvá 40 minút, ale krásne a detailne vysvetľuje, čo to vlastne ten „phishing“ je, aké sú „príznaky“ atď.
    No čo už. Človek sa učí do konca života…

Pridajte komentár