Údajná továreň Tesly na Slovensku: Ďalšie neoficiálne informácie od pôvodného zdroja

6

Aj keď sa môže javiť výstavba továrne spoločnosti Tesla na Slovensku nepravdepodobne, úplne vylúčiť to po nedávno medializovaných neoficiálnych správach nevieme. Pre zaujímavosť tak prinášame ďalšie aktuálne súvisiace informácie, s ktorými prichádza zdroj pôvodnej správy, a to Ondřej Bačina alias „Tesláček“.

Mnohých z nás by zrejme potešilo, ak by spoločnosť Tesla postavila na Slovensku továreň na „hocaké“ svoje produkty. A to určite nielen kvôli pracovným príležitostiam v oblastiach, ktoré majú budúcnosť. Jednou z nádejí pritom môže byť, že Tesla by v krajine, kde má továreň, vybudovala svoje oficiálne zastúpenie so showroomom a servisom.

A tak nás zaujíma každá s tým súvisiaca informácia. Nutné je však zdôrazniť, že všetky informácie v tomto smere sú neoficiálne, nepotvrdené a navyše prvotné zdroje týchto informácií sú nemenované. Treba k ním teda pristupovať s veľkou rezervou.

Napriek tomu si nevieme odpustiť zverejnenie ďalších informácií, s ktorými aktuálne prichádza Ondřej Bačína. Ten je v online svete známy najmä ako „Tesláček“, pričom sa venuje nielen spoločnosti Tesla a elektromobilite vo všeobecnosti.

Bačina aktuálne zverejnil tweet, v ktorom informuje, že viacerí ľudia ho informovali o pôsobení „headhunterov“ („lovcov hláv/mozgov“) spoločnosti Tesla v našom regióne. Hľadať sa pritom majú ľudia na rôzne pozície súvisiace s priemyselnou produkciou.

A dodal, že pracovisko má byť na Slovensku, čo si jedna zo zainteresovaných osôb mala overiť hneď dvakrát. Tým chcel Ondřej Bačína spochybniť myšlienku, že „headhunteri“ tu hľadajú ľudí do nemeckej továrne Tesly – Giga Berlin, ktorá by mala byť oficiálne spustená zrejme v nasledujúcich týždňoch.

Veľký investor na východe

Samozrejme, na adresu údajnej továrne spoločnosti Tesla na Slovensku sa po pôvodnej správe objavilo množstvo úvah. Vrátane mnohých, ktoré spochybňovali jej reálnosť. Jednou z úvah bolo, že keby sa také niečo chystalo, tak by sa tým naši politici už pochválili.

K tomu sa objavili aj odpovede v podobe upozornení na avizovanú možnú veľkú investíciu, ktorá by mohla na východe SR priniesť až okolo 5 000 pracovných miest. O možnej investícii informovala v decembri napr. agentúra SITA prostredníctvom svojho portálu Webnoviny. A to na základe vyjadrenia ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Ten však vtedy odmietol byť konkrétnejší. Takže čisto teoreticky by to mohlo súvisieť s Teslou, ale samozrejme aj s mnohými ďalšími potenciálnymi investormi. Uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovensko chce vlastnú batériovú Gigafactory. Vyrásť má na východe
Mobilný servis Tesly CZ pre Slovákov je spustený. Aké úkony poskytuje?
Tesla potvrdila, že ďalší slovenský Supercharger sa chystá vybudovať v Trenčíne

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

 1. Jednu Teslu v Stropkove tu na východe Slovenska už máme! Žeby tam len pristavili zopár hál ? …. Dajme tomu trochu času a nádeje. A keď nás tam bude málo, Ukrajina vypomôže!

 2. A to asi do akej miery je pán Ondřej Bačina spoľahlivý zdroj? Nie je to len obyčajný vtipálek?
  A navyše „prvotné zdroje týchto informácií sú nemenované“.
  Čo ti ja viem…

  • Prvotné zdroje sú aj menované, v článku sa píše:
   … veľkú investíciu… na východe SR… okolo 5 000 pracovných miest… informovala… agentúra SITA…
   na základe vyjadrenia… Richarda Sulíka.

Pridajte komentár