Šéf Tesly pripustil továreň v Rusku. A špekuluje sa aj o Gigafactory v Británii

0

Objavujú sa náznaky, že Tesla chystá „niečo väčšie“ vo Veľkej Británii. Špekuluje sa pritom o ďalšej európskej továrni „Gigafactory„. A ďalšou zaujímavou správou v súvislosti s potenciálnou produkčnou expanziou Tesly je vyjadrenie jej šéfa o možnej továrni v Rusku.

Veľká Británia bola jedným z adeptov na prvú európsku továreň spoločnosti Tesla. Prednosť však napokon dostalo Nemecko. Podľa Elona Muska aj kvôli neistote prameniacej z Brexitu. Na základe viacerých správ sa však môže zdať, že Veľká Británia má v tomto smere ďalšiu šancu.

Ako vieme, Elon Musk nedávno navštívil rozostavanú továreň Tesly v Nemecku. Letové záznamy však mali ukázať, že Musk v rámci návštevy Európy zavítal aj do Veľkej Británie, a to na 2 dni. The Telegraph v tejto veci upozornil na skutočnosť, že Teesside a West Midlands dostali v tomto čase od úradov pokyn na prípravu pozemku s rozlohou 250 Ha, informuje Teslarati.

Zainteresované subjekty pritom neboli informované, pre koho sa pozemky chystajú. Toto možné utajovanie a návšteva Muska teda celkom logicky podnecujú špekulácie. Za koordináciou projektu ohľadom pozemku pritom stojí novovzniknutý štátny „Úrad pre investície“, ktorý rieši aj agendu zahraničných investícií.

A navyše, popredný spravodajský magazín z oblasti komerčných a rezidenčných nehnuteľností Property Week prišiel ešte minulý rok so správou, že Britské ministerstvo pre medzinárodný obchod (DIT) hľadá pozemok pre továreň Tesla Gigafactory. Nuž, uvidíme. Zatiaľ ide o neoficiálne informácie, ktoré treba brať s rezervou.

Na stole je pritom otázka, či má v tejto dobe ďalšia európska Tesla Gigafactory zmysel a čo by sa v nej mohlo vyrábať. Každopádne Tesla nie je len o elektromobiloch a ich komponentoch, a tak v hre môžu byť aj energetické produkty – Powerwall, Powerpack a Megapack, ako aj solárne panely a strechy.

Giga Russia?

Ďalšia zaujímavá správa súvisiaca s ďalšou možnou produkčnou expanziou Tesly prichádza z Ruska. Elon Musk totiž na podujatí, ktoré zorganizoval Kremeľ pre študentov, povedal, že v priebehu času sa bude Tesla ohľadom nových tovární pozerať aj po iných častiach sveta, pričom v istom okamihu má mať potenciál aj Rusko, informuje Bloomberg.

Teraz zrejme ťažko povedať, či ide o reálnu možnosť v rámci zrejme vzdialenejšej budúcnosti alebo skôr len o vyhlásenie, ktorým chcel Musk získať miestnu priazeň pre svoju spoločnosť Tesla. Každopádne, v Rusku má továrne množstvo automobiliek, tak prečo nie aj Tesla. Obzvlášť, keď tamojšia pracovná sila zrejme nepatrí k tým najdrahším. A navyše, nie je tomu tak dávno, čo cez Twitter vyzval Kremeľ k vzájomnej diskusii.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová továreň Tesly bude „ekologickým rajom otvoreným pre verejnosť“
Šéf Tesly kritizoval nemeckú byrokraciu a potvrdil oneskorenie výroby európskeho Modelu Y
Tesla vybuduje v Indii „výrobnú jednotku“ na elektromobily. Vyvinie tam ďalší model?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár