Tesla sľubuje mimozemskú technológiu pohonu a ohromujúcu technológiu batérií

15

Elon Musk počas nedávneho konferenčného hovoru s investormi spoločnosti Tesla prisľúbil, že tento rok prídu s „mimozemskou technológiou“ v oblasti pohonného ústrojenstva a „ohromujúcou“ technológiou v oblasti batérií.

Základnou filozofiou spoločnosti Tesla je neustály vývoj jej produktov a inovatívnych technológií, vďaka čomu je lídrom v oblasti elektromobility. Vo svojom úsilí sa pritom nechystá poľaviť. Elon Musk ešte minulý rok povedal, že Tesla v roku 2020 odhalí viacero nových väčšinou neočakávaných technológií.

„Mimozemský pohon“

Aktuálne šéf Tesly upresňuje niektoré oblasti, ktorých sa budú tieto novinky týkať. Tesla sa môže dnes pochváliť vysoko efektívnymi pohonnými jednotkami svojich elektromobilov, do konca roka sa však máme v tejto oblasti dočkať „mimozemskej technológie,“ uviedol Musk pred pár dňami, píše Evennex.

Dodal pritom, že ide o šialenosť a že Tesla je o hardcore technike. Žiaľ, to je všetko, čo prezradil. Sme pritom zvedaví, či to má súvis s pripravovanými novými top variantmi elektromobilov Tesla Model S a Model X, ktoré majú byť vybavené extrémne výkonným pohonným ústrojenstvom s 3 elektromotormi – Plaid.

Podľa Muskovych dávnejších slov sa však zdá, že nové vlajkové verzie by mohli byť k dispozícii už na jeseň. Preto je v hre tiež možnosť, že „mimozemská technológia“ sa bude týkať šialene rýchleho modelu Tesla Roadster 2. O tej sa Musk už viackrát vyjadril, že v rámci verzie so špeciálnym balíkom výbavy „SpaceX“ bude obsahovať viacero malých raketových motorov.

Tie by mohli pomôcť prekonať fyzikálne limity, ktoré sa týkajú trakcie automobilov. A nielen to. Šéf Tesly totiž viackrát povedal, že ak to bude bezpečné, Tesla Roadster 2 bude vedieť vzlietnuť. A aj keď to znie neuveriteľne, pri Elonovi Muskovi a Tesle by to nebolo nič prekvapujúce.

„Ohromujúce batérie“

Pravdepodobne s oveľa praktickejšou a prínosnejšou technológiou by mohla prísť Tesla v oblasti batérií. Musk aktuálne povedal, že sú v rámci batérií „super hlboko“, a to na úrovni batériových článkov, modulov aj celého balenia, pričom sa chystajú prezentovať „veľmi presvedčivý príbeh“.

A to na tzv. Battery Day, ktorý sa má s najväčšou pravdepodobnosťou uskutočniť v apríli. A podľa šéfa Tesly sa máme tešiť na „ohromujúcu“ technológiu. Jeho nedávne slová pritom naznačujú, že v rámci očakávanej novej batérie by mohli byť použité aj technológie spoločnosti Maxwell, ktorú Tesla kúpila minulý rok.

Elon Musk už dávnejšie avizoval, že v roku 2020 príde Tesla s batériou so životnosťou 1 600 000 km, pričom v poslednom období si jeho spoločnosť nechala patentovať viacero batériových technológií, ktoré majú priniesť lepší výkon, životnosť a cenu. Nuž, už aby tu bol „Battery Day“. 🙂

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesly budú čoskoro hovoriť s ľuďmi. Elon Musk zverejnil ukážku
Tesla môže nahradiť stierače laserovou technológiou, odhaľuje patent
Tesla si patentovala novú technológiu skla. Redukuje hluk a zlepšuje tepelnú izoláciu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

15 komentárov

  1. Batéria je len prázdna „nádrž“ na báze premeny elektriny do určenej podoby chemických väzieb. Vyrobíme teda milióny spotrebičov v podobe áut s toxickými nádržami na určený počet cyklov. Ohromné. Grétua sa pominie od radosti s tejto ekologickej sprostosti, spolu s ostatnými eko-teroristami. Vyrábať elektrinu budeme šľapacími bicyklami na čele s Muskuom.

    • Moja reč, veď každé auto je malou elektrárňou , až toľko energie spotrebuje…a batérie majú len istý počet cyklov v nabíjaní a vybíjaní …potom sa stávajú nebezpečným odpadom !!!

    • Ja si kedykoľvek naskočím na taký bicykel a nadbytok e-energie budem ukladať do zásoby. A keby som mal tú moc, zadarmo by som pristavil veľkú batériu ku každému fitku a natiahol káble z každého stacionárne ho bicykla, aby výrábali elek. energiu. A ešte sa teším na to ako túto moju myšlienku všetci uletenci skritizujú a vysmejú.

  2. Keby sa tu vyjadril aspon raz jeden uznavany fachman z oboru, bola by to paráda… Ale kto uz by chcel aby ho zotierali nejaki „megauspesni hejteri“… Karma je zdarma, pani! Tak ešte zotret mna, zbalit slaninu a kompoty od maminy a pomaly sup-sup do vlaku smer (blizky) Zapad…

Pridajte komentár