Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov

0

Tesla pridala do svojej ponuky nový produkt. V rámci oficiálneho e-shopu spoločnosti je teraz dostupná surfová doska v dvoch prevedeniach. Zdanlivo nesúvisiaci produkt má však niektoré spoločné prvky s elektromobilmi značky.

Tesla využíva svoju popularitu, rovnako ako niektoré iné značky, na zabezpečenie príjmov z predaja doplnkových produktov. Je však sympatické, že Tesla sa snaží ponúkať aj „merch„, ktorý obsahuje technológie a materiály z jej elektromobilov.

Najskôr bundy či powerbanka

Tesla napríklad ponúka powerbanku, ktorá obsahuje batériový článok z akumulátora Tesly Model 3. Taktiež ponúkala kolekciu kožených búnd, ktoré boli vyrobené z rovnakej kože ako čalúnenie kožených sedačiek jej vozidiel.

tesla powerbank

Zdroj: Tesla

Vyvinutá v spolupráci s „profíkmi“

Ako uvádza spoločnosť Tesla na stránke produktu, surfová doska bola vyrobená v spolupráci so spoločnosťou Lost Surfboards a odborníkom na surfy Mattom „Mayhem „Biolosom. O dizajn sa postaralo dizajnérske štúdio Tesly.

Prvky z elektromobilov

Surf Tesla sa môže pochváliť rovnakou povrchovou úpravou ako elektromobily značky. Doska je vystužená  odľahčenými uhlíkovými vláknami „Black Dart“, ktoré boli inšpirované interiérmi vozidiel. Na doske nájdeme detailne zapracované logo značky, ktoré je v kontraste s povrchovou úpravou surfu.

Limitovaná edícia

Tesla uvádza, že každá surfová doska bude vyrobená na zákazku. Avšak len v obmedzenom počte 200 kusov. Zákazníci si na svoj Tesla surf počkajú 2 až 10 týždňov. No a aktuálne, keď sa pozeráme na stránku produktu, vidíme, že surfové dosky sú už vypredané. V ponuke boli pritom maximálne 2 dni…

Dočkáme sa Teslaquily?

V rámci prvo-aprílového žartu sa na Twitteri objavila správa, že Tesla skrachovala a Elona Muska našli opitého, pričom okolo neho ležali prázdne fľaše „Teslaquily„. Fanúškovia potom začali žiadať Elona, aby Tesla začala vyrábať alkoholický nápoj na báze tequily. Ten na napokon prisľúbil, že sa stane skutočnosťou. Tak sme zvedaví… 🙂

teslaquila

Zdroje: Tesla, Electrek, titulná obrázok: theinertia.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rozobrali powerbanku pre mobily od Tesly, ktorá obsahuje batériový článok z Modelu S
Pôvodne prvo-aprílový vtip o alkohole “Teslaquila” sa stane podľa Elona realitou
Ako je na tom Tesla Model S po 640 000 km a koľko peňazí ušetrila?

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár