Neuveriteľné! Tesla vybuduje v priemere 1 nabíjaciu stanicu Supercharger denne

0

Tesla má aktuálne s viac ako 1 200 nabíjacími stanicami Supercharger najväčšiu nabíjaciu sieť pre elektromobily na svete. To ju našťastie neuspokojilo a tento rok dokonca expanduje v rekordnom tempe. Dôkazom je 121 nových staníc za prvých 120 dní tohto roku.

Okrem budovania nových, Tesla rozširuje pôvodné nabíjacie stanice o nové nabíjacie stojany. Tým sa pripravuje na masové rozšírenie flotily svojich elektromobilov na cestách, keďže produkcia Modelu 3 naďalej stúpa. Vďaka ním začínajú plynúť do pokladnice Tesly vyčlenenej na budovanie nabíjačiek nové peniaze, keďže nabíjanie nového modelu je spoplatnené.

Väčšie stanice a komfortné služby

Nové nabíjacie stanice Supercharger majú väčšinou 10 až 12 nabíjacích bodov. Tesla však začína budovať oveľa viac obrovských nabíjacích staníc. Napríklad 2 nové kalifornské stanice obsahujú 40 nabíjacích stojanov, v Nórsku nájdeme Supercharger so 42 stojanmi a v Číne dokonca s 50.

 

Podľa slov Elona Muska začne Tesla klásť v prípade nových staníc väčší dôraz na komfort zákazníkov. V Kalifornii je dostupný Supercharger s oddychovou zónou, občerstvením či kútikom pre deti a domácich miláčikov. Vo výstavbe je dokonca stanica, v rámci ktorej budú môcť zákazníci vyskúšať „disco-korčuľovanie“ v štýle retro.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé detaily o novej generácii nabíjačiek Tesla Supercharger V3
Tesla sa nebráni sprístupneniu svojich nabíjačiek Supercharger pre iné značky

Cena nabíjania na Tesla Superchargeroch ide hore. Prinesie to však benefity

„Konkurenčné“ siete

Sme radi, že vzniká čoraz viac projektov, vďaka ktorým sa začínajú budovať všeobecne dostupné siete nabíjacích staníc. Tesla bola tejto oblasti veľmi dlho „monopolom“, takže už bolo na čase.

Nás najviac samozrejme tešia hlavne európske projekty. Za všetky spomenieme Ionity – 400 ultra-nabíjacích staníc s výkonom do 350 kW v rámci takmer celej Európy či stredoeurópsku sieť CEUC so 118 stanicami. Viac informácií o projektoch nabíjacích staníc v Európe nájdete v našom článku 9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc.

Zdroj: Electrektesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár