Výkon nabíjačiek Tesla Supercharger sa má zvýšiť na 324 kW + redizajnovaný Cybertruck

0

Aktuálne sa objavili dve zaujímavé informácie, ktoré súvisia so zmenami v rámci chystaného elektrického pickupu Tesla Cybertruck a zvýšenia výkonu nabíjacích staníc Tesla Supercharger.

Ako už vieme, aj pickup Tesla Cybertruck sa značne oneskorí. V októbri sa Elon Musk vyjadril, že výroba by mala byť spustená tento rok, veľkoobjemová produkcia však bude zrejme dosiahnutá až budúci rok. Každopádne viac informácií ohľadom tohto modelu Tesla predstaví už 26. januára pri príležitosti prezentácie hospodárskych výsledkov za Q4/2021 aj celý rok 2021.

Ešte predtým tu však máme malú ochutnávku v podobe fotografií aktualizovaného Cybertrucku, ktoré sa objavili na fóre venovanému tomuto modelu a na ktoré upozornil Sawyer Merrittt.

Zmeny

Ako máme možnosť vidieť, v porovnaní s oficiálne predstaveným prototypom nemá táto verzia kľučky. Ale to už avizoval aj Musk, ktorý povedal, že ich nebude treba, keďže vozidlo vodiča rozpozná a dvere otvorí. Nemožno si tiež nevšimnúť, že verzia z fotografií má pomerne nevzhľadné zrkadlá.

Aj k tejto záležitosti sa pritom už vyjadril Elon Musk. Tie tam podľa neho musia byť kvôli zákonu („výrobcovia ich majú povinnosť montovať“, zrejme v rámci USA). Majú byť však navrhnuté tak, aby sa dali jednoducho odstrániť. Takže ich funkciu zjavne dokáže nahradiť vstavaný kamerový systém.

A ďalším prvkom navyše je obrovský stierač čelného skla. Ten by podľa ďalšieho Muskovho skoršieho tweetu nemusel byť sériovým riešením. V tejto veci pitom dodal, že ho trápi riešenie stierača. Ideálny by bol podľa neho vysúvací stierač, ktorý sa dokáže schovať v rámci predného kufra. Toto riešenie je však zložité, povedal Musk. Ďalšia zmena, ktorú ukazujú fotografie, sa týka kolies. Disky totiž nemajú kryty a nápadne podobajú na základné kolesá Modelu 3 po odstránení aerodynamických „puklíc“.

Aktualizovaný Cybertruck na nás pôsobí celkovo inak. Je pritom otázne, či došlo aj k nejakým proporčným zmenám alebo ide o „optický klam“ spôsobený spomínanými zmenami.

Výkonnejšie Superchagery

Ďalšou zaujímavou správou, aj keď len neoficiálnou/nepotvrdenou, je, že Tesla má údajne zvýšiť výkon nabíjacích staníc Supercharger V3 na 324 kW, informoval o tom Sawyer Merrittt vo svojom ďalšom tweete. V Severnej Amerike sa tak má podľa neho stať koncom tohto roka. A dodal, že skoro na to má prísť nová generácia Superchageru V4.

Musk pritom v júli uviedol, že výkon nabíjačky Tesla Supercharger V3 by mohol vzrásť zo súčasných 250 kW na „280, 300 a nakoniec 350 kW“. Otázne je, či by zvýšený maximálny výkon vedeli využiť aj súčasné modely. Alebo napr. len Cybertruck a následne Roadster 2, u ktorých sa predpokladajú batérie s vysokou kapacitou. Prípadne všetky modely s novou štrukturálnou batériou a novými článkami 4680, teda aj Model Y „Made in Berlin/Texas“. Každopádne informáciu o zvýšení max. výkonu na 324 kW treba brať zatiaľ s rezervou.

Zdroj titulného ilustračného obrázku: Tesla/Jakob Härter – Flickr CC BY-SA 2.0 (úprava redakcie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly ohlásil novú 4-motorovú verziu Cybertrucku a nové „vychytávky“
Nabíjacie stanice Tesla Megacharger majú mať údajne oveľa vyšší výkon, ako sa očakávalo
Koľko stojí nabíjanie v sieti Tesla Supercharger pre iné autá a aké sú ceny v porovnaní so sieťami Ionity a Fastned?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár