Nový Tesla Supercharger bude podľa Elona Muska odolný voči „zombi apokalypse“

0

Elon Musk na aktuálnom stretnutí akcionárov vyhlásil, že na novej generácií nabíjacej stanice Supercharger V3 pracuje Tesla už vyše roka. Dočkať sa jej máme koncom tohto roka. Taktiež informoval o maximálnom možnom výkone nabíjania vozidiel a „zombi-vzdornosti“ nových nabíjačiek.

Minulý mesiac Elon informoval, že Supercharger novej generácie bude predstavený koncom leta. Ako sme už spomínali, termín sa nakoniec posunie na koniec tohto roka.

Odolné voči zombi apokalypse

V súvislosti s novou nabíjacou stanicou spomenul Musk slovné spojenie „zombie apokalypsa-proof“ (odolnosť voči zombi apokalypse :-)). Narážal tým na jej nezávislosť od elektrickej siete. Nové nabíjacie stanice môžu byť totiž napájané z batérií Tesla Powerpack, ktoré je možné nabíjať z elektrickej siete či prostredníctvom solárnych panelov, ktoré si Tesla vyrába taktiež sama. Elon Musk dodáva, že takúto „off-grid“ výbavu bude mať väčšina inštalovaných staníc.

tesla supercharger

Zdroj: lifegate.it

Maximálny výkon 480 kW

Šéf Tesly sa taktiež vyjadril k výkonu nabíjacích staníc Supercharger. Súčasná generácie disponuje maximálnym výkonom 145 kW, pričom elektromobily značky podporujú nabíjanie výkonom 120 kW. Podľa Muska je možné nabíjať batérie vozidiel maximálne 3 až 4-násobkom súčasného výkonu, t.j. 360 až 480 kW.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Neuveriteľné! Tesla vybuduje v priemere 1 nabíjaciu stanicu Supercharger denne
Tesla sa nebráni sprístupneniu svojich nabíjačiek Supercharger pre iné značky

Ruch na nórskej Tesla Supercharger stanici môžeme len ticho závidieť

Tieto čísla však platia len z hľadiska potenciálu pre dlhodobý časový horizont. Nastupujúca generácia Superchargera má mať výkon 200 až 250 kW, pretože rýchlejšie nabíjanie by nebolo efektívne z pohľadu energetickej hustoty a nákladov na batérie.

100 km za 4 minúty

Ak by sme sa dočkali 240 kW Superchargeru, pri plnej podpore nabíjania zo strany vozidiel Tesla by to znamenalo, že najväčšia 100 kWh batéria sa nabije z 0 na 80 % za cca 22 minút. Model S 100D by tak za tento čas získal dojazd 500 km (NEDC), t.j. 100 km za 4,4 minúty.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár