Tesla spustila svoju najmodernejšiu nabíjaciu stanicu Supercharger

0

Tesla otvorila v Las Vegas nabíjaciu stanicu, ktorá má všetky vymoženosti, ktoré len môže mať. V prvom rade obsahuje množstvo nových a aktuálne vzácnych ultra-nabíjačiek Supercharger V3. Tie pritom podporuje rozsiahli solárny systém a batériové úložiská Tesla Powerpack. Kompletný „ekosystém Tesla“ navyše dopĺňajú aj HPWC.

Najrozsiahlejšia sieť ultra-rýchlych nabíjacích staníc, Tesla Supercharger, je opäť o niečo bohatšia. Aktuálne pritom zahŕňa 1 533 nabíjacích staníc, ktoré disponujú celkovo 13 344 nabíjacími bodmi. A najmodernejšou z nich by mala byť práve tá, ktorá bola čerstvo spustená v meste hriechu – Las Vegas.

Obrovská nabíjacia kapacita

Doterajšia infraštruktúra Tesly v Las Vegas bola schopná obslúžiť 6 500 zákazníkov mesačne. To sa však teraz podstatne mení. Veď nová stanica má podľa Tesly zvládnuť až 1 500 nabíjaní za deň.

A to vďaka 24 ultra-výkonným nabíjačkám Supercharger najnovšej 3. generácie, ako aj 15 nabíjacím wallboxom Tesla HPWC pre dlhodobejšie nabíjanie striedavým prúdom. Počet nabíjačiek Supercharger je síce podstatne nižší ako v prípade najväčších staníc Tesly vo svete, predovšetkým v Číne (50 stojanov), vďaka obrovskej rýchlosti nabíjania nových zariadení však dokáže obslúžiť kvantum zákazníkov.

Veď Tesla Supercharger V3 poskytuje výkon až 250 kW, zatiaľ čo najväčšie stanice disponujú nabíjačkami V2 s výkonom max. 150 kW. Navyše, v prípade novej generácie Superchargera sa nabíjací výkon nedelí medzi 2 vozidlá, ktoré sa nabíjajú vedľa seba.

Tesla Supercharger pritom umožňuje nabíjať Teslu Model 3 rýchlosťou až 1 600 km/h, resp. získať za 5 min nabíjania dojazd 121 km. Navyše nová funkcia On-Route Battery Warmup dokáže optimalizovať teplotu batérie ešte pred príchodom na nabíjaciu stanicu, čo urýchľuje jej nabíjanie. A to až o 25 %.

Kompletný ekosystém Tesla

Na atraktivite a modernosti stanice v Las Vegas určite pridáva aj solárny systém do Tesly, ktorý je integrovaný v rámci strechy. Získaná energia sa pritom ukladá do ďalšieho zariadenia, ktoré vyrába kalifornská spoločnosť. A to do batériového úložiska Tesla Powerpack. Škoda len, že nám Tesla zatiaľ neprezradila, aký výkon má tento systém a koľko vozidiel denne je možné nabiť 100 % čistou solárnou energiou.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla bojuje o presadenie „mega“-výkonného nabíjacieho štandardu
Daimler chystá nabíjacie stanice so šialeným výkonom 3 000 kW a lepšie batérie
Tesla o zavádzaní nových ultra-nabíjačiek a záujme iných automobiliek o ich sieť

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár