Tesla potvrdila, že ďalší slovenský Supercharger sa chystá vybudovať v Trenčíne

3

Slovenská sieť rýchlonabíjacích staníc Tesla Supercharger sa bude tento rok rozširovať. Vyplýva to z aktualizovanej oficiálnej mapy spoločnosti Tesla. Superchargera sa pritom dočká Trenčín.

Electrek dnes upozornil na aktualizovanú mapu nabíjacích staníc spoločnosti Tesla, na ktorej nájdeme aj plánované stanice Supercharger. Podľa tohto portálu ju Tesla doteraz aktualizovala každý rok. A nás veľmi teší, že na nej pribudol nový bod, ktorý leží v Trenčíne.

To znamená, že v tomto meste, prípadne jeho okolí, má Tesla v pláne vybudovať nabíjaciu stanicu Supercharger. Tá bude obsahovať minimálne nabíjačky verzie 3 s výkonom 250 kW, ak nie verzie 4, o ktorých sa špekuluje, aj keď nová verzia zatiaľ nebola oficiálne oznámená. Sú tu pritom náznaky, že nové nabíjačky by mohli ponúknuť výkon 350 kW.

Tesla tiež uvádza, že trenčiansky Supercharger bude uvedený do prevádzky v 2. kvartáli tohto roka. Kalifornská spoločnosť však tiež upozorňuje, že lokalita a termín sa môžu zmeniť, pričom svoje plány v tejto oblasti bude aktualizovať štvrťročne.

Piaty slovenský Supercharger

Avizovaná nabíjacia stanica v Trenčíne by bola po Sielnici (pri Zvolene), Bratislave, Demänovej (pri Liptovskom Mikuláš) a Košiciach piatym Superchargerom na území Slovenska, pričom Tesla má aktuálne po svete vyše 2 000 rýchlonabíjacích staníc (20 000+ nabíjacích stojanov). Len v decembri bol pritom spustený Tesla Supercharger Košice.

Aj pre iné elektromobily?

Zdá sa, že v budúcnosti by mohli mať z tejto siete prospech aj majitelia elektromobilov iných značiek. Elon Musk totiž nedávno uviedol, že iní výrobcovia elektromobilov už využívajú rýchlonabíjaciu sieť Tesly, „hoci trochu nenápadne“. A dodal, že Tesla Supercharger sa sprístupňuje iným elektromobilom.

Pohľad na spomínanú aktualizovanú mapu tiež prezrádza, že Tesla chystá svoju nabíjaciu sieť rozširovať vo veľkom. Stredná a východná Európa síce nebude v tomto smere žiadnou prioritou, avšak vzhľadom na počet elektromobilov Tesla v regióne, to nebude vôbec zlé. Teda aspoň v Česku, kde vzniknú 4 (České Budějovice, Plzeň, Ústi nad Labem, Praha „2“) a v Poľsku, kde vznikne 5 nových staníc Supercharger.

tesla supercharger mapa europa

Zdroj: Tesla

tesla supercharger trencin

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Špeciálnych mestských nabíjačiek Tesla sa máme dočkať aj na Slovensku
Tesla v SR: Predajňa v BA, servis v ZA, Supercharger V3 v KE, V4 na ceste? Náznaky z Tesla Clubu
Nové dotácie na elektromobily budú „nárokovateľné“ a prídu najskôr o rok

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár