Tesla zvyšuje poplatok za blokovanie nabíjacích staníc Supercharger

2

Spoločnosť Tesla zvyšuje poplatky za blokovanie nabíjacích miest v rámci svojich nabíjacích staníc Supercharger. K tomu pridáva dodatočné sankcie za nevyplatenie poskytnutých služieb a možnosť platby cez infotainment vozidla.

Koncom roka 2016 zaviedla Tesla v rámci nabíjacích staníc Supercharger tzv. „poplatok za nečinnosť“. Jeho cieľom bolo motivovať zákazníkov, aby po nabití vozidla opustili nabíjacie miesto v čo najkratšom čase. Tým chcela spoločnosť predísť zbytočnému blokovaniu prístupu k nabíjacím bodom.

Dané opatrenie sa zrejme minulo požadovanému účinku, a tak Tesla pristúpila k zvýšeniu poplatku, resp. zmenila jeho cenovú štruktúru. Ten sa týka všetkých majiteľov elektromobilov Tesla, bez ohľadu na to, či majú, alebo nemajú bezplatné nabíjanie na Superchargeroch.

V rámci európskej siete nabíjačiek, a teda aj na Slovensku, Tesla doteraz účtovala poplatok okolo 0,35 € za minútu blokovania, ale až po prvých 5 minútach po skončení nabíjania. Tento bezplatný limit platí aj naďalej, pričom poplatok za 1 minútu blokovania navyše sa zvyšuje na sumu 0,40 €, keď nie je 100 % obsadenosť stanice. Pri 100 % obsadenosti je to 0,80 €.

Aplikácia Tesla, pomocou ktorej je možné sledovať na diaľku aktuálny stav nabíjania, bude aj naďalej upozorňovať zákazníkov, že ich elektromobil sa blíži k úplnému nabitiu. To by malo spoločne s bezplatným 5 minútovým limitom zabezpečiť bezproblémové využívanie nabíjačiek, bez zbytočných sankcií.

Platba priamo cez infotainment vozidla

Vďaka novej aktualizácii bude možné tieto prípadné „pokuty“ zaplatiť priamo cez infotainment vozidla. Postačí na to zadanie údajov platobnej karty prostredníctvom centrálneho dotykového displeja. Takýmto spôsobom bude možné vyplatiť aj poplatky za bežné nabíjanie.

Zablokovanie prístupu k Superchargerom

Tesla zvolila taktiež nový prístup k „neplatičom“. Ak dlžná čiastka zákazníka za nabíjanie či blokovanie nabíjačky presiahne celkovú sumu 50 $, systém automaticky zablokuje prístup k nabíjačkám siete Tesla Supercharger. Po zaplatení dlžnej čiastky sa odblokuje. Tesla bude môcť odblokovať nabíjanie aj na diaľku, pre prípad núdze.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bezplatné nabíjanie na Tesla Superchageroch je minulosťou. Čo je za tým?
Tesla Model S je 2. najrýchlejšie sa predávajúcou jazdenkou. Koľko stojí?
Tesla sa dá ukradnúť za pár sekúnd. Pozrite sa ako

Zdroje: Teslarati, Electrek, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár