Tesla Supercharger news: Nová možná lokalita v SR, CyberCanopy a platobný terminál

3

V ostatnom období sa objavilo viacero zaujímavých správ ohľadom nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Tie sa týkajú možnej novej lokality na Slovensku, pridania platobného terminálu, ako aj „záhadného“ CyberCanopy.

Našinca zrejme najviac poteší to, že v hre je ďalšia slovenská lokalita pre výstavbu nabíjacej stanice Tesla Supercharger. Nové kolo oficiálneho hlasovania ohľadom rozširovania nabíjacej siete Tesly „Supercharger Voting“ totiž prinieslo možnosť „Lučenec„.

Táto lokalita je však zatiaľ s 325 hlasmi až na 133. mieste z celkovo 155 ponúkaných možností v rámci Európy. Aktuálny líder, rumunský Brasov, má pritom takmer 3 900 hlasov. Takže ak chcete zvýšiť šance Lučenca, neváhajte a hlasujte.

Platobný terminál

Za nabíjanie na nabíjacích staniciach Tesla Supercharger je možné aktuálne platiť len prostredníctvom dodatočnej fakturácie po zaregistrovaní do systému spoločnosti Tesla. Napr. v rámci mobilnej aplikácie. Možnosť platenia sa však pravdepodobne už pomerne čoskoro rozšíri. Teda minimálne na najnovších európskych staniciach.

Najskôr sa totiž objavila správa od klubu Tesla Owners UK, že Tesla na festivale v Goodwoode ukázala nabíjačku Supercharger V4 s priestorom pre displej a priamu bezkontaktnú platbu. A pár dní na to Tesla Club Austria zverejnil správu, že týmto systémom bude vybavená nová nabíjacia stanica Tesla Supercharger V4 v rakúskom  Grazi.

Tesla týmto reaguje zrejme najmä na nové regulácie v oblasti nabíjacej infraštruktúry. Napr. na pôde EÚ bol nedávno schválený návrh, podľa ktorého budú musieť nabíjacie stanice podporovať platby za nabíjanie prostredníctvom platobných kariet alebo bezkontaktných zariadení bez potreby predplatného.

„CyberCanopy“

A pred pár dňami zverejnil účet MarcoRP, ktorý sa špecializuje na aktualizácie siete Tesla Supercharger v S. Amerike, že v rámci chystanej nabíjacej stanice v Cantone bude integrovaný „solárny CyberCanopy„. Vychádza pritom z oficiálnej projektovej dokumentácie. A samotný názov naznačuje, že Tesla chystá nasadenie solárnych prístreškov s dizajnom inšpirovaným jej pickupom Cybertruck.

To je však zatiaľ všetko, čo o tom vieme. Dá sa pritom predpokladať, že by mohlo ísť o časť systému pozostávajúceho zo solárnych panelov vo forme prístrešku nabíjajúcich batériové úložiská, ktoré by slúžili ako energetická podpora nabíjacích staníc.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nabíjacia stanica Tesla Supercharger novej generácie môže mať obrovský teoretický výkon. Prvá už funguje v EÚ
Tesla má plánovať európsky „hyper rast“ a „pochovanie spaľovacích motorov“
Komfortné rýchle nabíjačky každých 60 km – návrh EÚ bol schválený
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Tesla je Tesla. Jednoducho prvá. Proste – ako prakticky vo všetkom. Či už sú to „megaodliatky“, autonómna jazda alebo… hocičo iné.

Pridajte komentár