Ruch na nórskej Tesla Supercharger stanici môžeme len ticho závidieť | VIDEO

0

Známy Tesla youtuber Bjorn Nyland zaznamenal premávku na jednej z početných nórskych nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Takýto ruch môže Nórsku závidieť drvivá väčšina krajín. 

Bjorn Nyland nám ukázal, ako to vyzerá v nedeľu podvečer na jednej z najväčších nabíjacích staníc určených pre elektromobily značky Tesla. Tá sa nachádza v Nebbenes a má 20 nabíjacích stojanov. Vo výstavbe je však už stanica, ktorá obsahuje 42 nabíjačiek, čím sa stane najväčšou nabíjacou stanicou v Európe.

Extrémny kontrast

Ako máme možnosť vidieť, na stanici sa nabíja aj 15 vozidiel značky Tesla naraz. To je v ostrom kontraste s tým, čo máme možnosť vidieť vo všeobecnosti u nás – jeden nabíjací stojan a prázdnotou zívajúce miesta pre nabíjateľné vozidlá. V Nórsku však minulý rok dosiahli predaje áut do zásuvky 40 % podiel z celkových predajov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zverejnila výšku poplatkov za nabíjanie na staniciach Supercharger
9 projektov, ktoré prinesú Európe a Slovensku obrovský počet nabíjacích staníc
V Bratislave spustili prvý nabíjací GridBooster systém v strednej a východnej Európe

Darilo sa aj predajom elektromobilov značky Tesla, ktorých sa v tejto bohatej škandinávskej krajine predalo 8 464 kusov. Tesla Model X sa tu stala 4. a Model S 7. najpredávanejším automobilom, a to bez ohľadu na typ pohonu.

Rekordné predaje a predčasné splnenie emisných limitov

Rok 2017 bol pre Nórsko rekordným z hľadiska predajov elektrifikovaných vozidiel (52 % podiel). Aj vďaka tomu sa podarilo naplniť ambiciózne domáce emisné ciele – priemerné emisie CO2 na úrovni 85 g/km, o 3 roky skôr. Gratulujeme a „ticho“ závidíme. 🙂

Zdroj: Bjorn Nyland/Youtube

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár