Neobmedzené bezplatné nabíjanie na nabíjačkách Tesla Supercharger je späť!

7

Tesla sa vracia k „starému známemu“ benefitu, a to ponuke neobmedzeného bezplatného nabíjania svojich vlajkových elektromobilov na rýchlonabíjačkách Supercharger. Kto s ním môže počítať?

„História nabíjania“ vozidiel značky Tesla na nabíjacích staniciach Supercharger je bohatá, pričom jeho podmienky sa menili pomerne veľmi často. Spočiatku bolo možné dokúpiť „doživotný“ bezplatný prístup k Superchargerom za 2 000 dolárov. Neskôr to bola „povinná“ súčasť výbavy, ktorá sa účtovala samostatne.

„Doživotné“ bezplatné nabíjanie bolo tiež možné získať prostredníctvom provízneho systému Tesla Referral Program. S avizovaným príchodom Tesly Model 3 sa však všetko začalo meniť. A vyústilo to až do jeho úplného zrušenia.

Elon Musk to vysvetlil slovami, že bezplatné poskytovanie tejto služby je dlhodobo neudržateľné. A to zrejme v dôsledku rýchlo rastúceho počtu elektromobilov Tesla na cestách, čo okrem zabezpečenia väčšieho množstva energie vyžaduje aj neustále budovanie nových nabíjacích staníc. A energia ani výstavba nabíjačiek nie sú samozrejme zadarmo.

Ukázalo sa však, že neišlo o absolútnu definitívu, keďže Tesla sa „júnovou“ ponukou neobmedzeného bezplatného nabíjania pre Model S a Model X zrejme chcela „zbaviť“ skladových vozidiel so staršou pohonnou jednotkou, ako aj zvýšiť predaje pred koncom kvartálu, kvôli lepším hospodárskym výsledkom.

Neobmedzené nabíjanie bez ohraničenej platnosti

Tesla aktuálne informuje, že k všetkým novo zakúpeným elektromobilom Model S a Model X ponúka neobmedzené bezplatné nabíjanie na nabíjačkách Tesla Superchager. Neuvádza pritom žiadny dátum platnosti tohto benefitu.

Že by mohlo ísť o dlhodobejší „stimul“, naznačuje aj dátum zverejnenia tejto správy. Koniec štvrťroka, v rámci ktorého sa rátajú hospodárske výsledky, je totiž ďaleko. Nemuselo by tak ísť o krátkodobú jednorázovú motiváciu.

Motiváciou by pritom mohlo byť zatraktívnenie vlajkových lodí, ktorých predaje medziročne klesajú. A to zrejme kvôli Modelu 3, ktorý „kanibalizuje“ svojich starších a podstatne drahších súrodencov. Týmto krokom tak môže chcieť Tesla zabezpečiť „exkluzivitu“ modelov S a X.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Bezplatné neobmedzené nabíjanie by pritom nemalo zaťažiť kasu Tesly „neudržateľným“ spôsobom, kedže podiel predaných Modelov 3 k predajom vlajkových lodí sa neustále prehlbuje, takže príjmy z nabíjania novinky „by“ to mali vykompenzovať.

Bezplatné nabíjanie je neprenosné

DOPLNENÉ: Electrek v tejto súvislosti prináša informáciu, že na základe správy, ktorú poslala Tesla svojim obchodným zastúpeniam, sa neobmedzené bezplatné nabíjanie vzťahuje k vlastníctvu vozidla a je neprenosné.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla znižuje ceny nabíjania pár dní po ich zvýšení. Vypočula zákazníkov
Detailné porovnanie rýchlosti nabíjania Modelu 3 na 4 verziách nabíjačiek Tesla
Úradníci sa snažia „donútiť“ Teslu, aby sprístupnila svoje nabíjačky iným vozidlám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

 1. Je to zaujímavé. Veď v podstate s týmto benefitom prerazila Tesla do sveta. Predstavte si – je to príklad pritiahnutý za vlasy – kúpite si spaľovák a výrobca Vám bude do konca života plniť benzínovú nádrž zadarmo.
  Dobré, že? Hahaha.
  Ale vráťme sa do reality. Myslím na Slovensku. Tiež je to zaujímavé, ale musíte bývať v Bratislave alebo vo Zvolene (inde Tesla supercharger nie sú).
  Ďalšia šialená predstava – bývate v Žiline alebo v Prešove a budete si jazdiť do BA alebo do ZV tankovať energiu gratis.
  Taktiež dobré, že?

 2. Ale ved elektroauta su o ekologii nie? Preto vznikli preto ich staty tlacia. Sam k3by som mal na teslu tak ju kupim. Mne ide o to zmyslanie kde pri niektorych veciach
  treba vsetko usmernovat a niekde nikomu nevadi ze sa bude plytvat.

  • A čím budeš tie batérie nabíjať? Palicou, alebo elektrinou, ktorú vyrobí napríklad elektráreň na uhlie. Takže ohromná ekológia.

Pridajte komentár