Neobmedzené bezplatné nabíjanie na nabíjačkách Tesla Supercharger je späť!

5

Tesla sa vracia k „starému známemu“ benefitu, a to ponuke neobmedzeného bezplatného nabíjania svojich vlajkových elektromobilov na rýchlonabíjačkách Supercharger. Kto s ním môže počítať?

„História nabíjania“ vozidiel značky Tesla na nabíjacích staniciach Supercharger je bohatá, pričom jeho podmienky sa menili pomerne veľmi často. Spočiatku bolo možné dokúpiť „doživotný“ bezplatný prístup k Superchargerom za 2 000 dolárov. Neskôr to bola „povinná“ súčasť výbavy, ktorá sa účtovala samostatne.

„Doživotné“ bezplatné nabíjanie bolo tiež možné získať prostredníctvom provízneho systému Tesla Referral Program. S avizovaným príchodom Tesly Model 3 sa však všetko začalo meniť. A vyústilo to až do jeho úplného zrušenia.

Elon Musk to vysvetlil slovami, že bezplatné poskytovanie tejto služby je dlhodobo neudržateľné. A to zrejme v dôsledku rýchlo rastúceho počtu elektromobilov Tesla na cestách, čo okrem zabezpečenia väčšieho množstva energie vyžaduje aj neustále budovanie nových nabíjacích staníc. A energia ani výstavba nabíjačiek nie sú samozrejme zadarmo.

Ukázalo sa však, že neišlo o absolútnu definitívu, keďže Tesla sa „júnovou“ ponukou neobmedzeného bezplatného nabíjania pre Model S a Model X zrejme chcela „zbaviť“ skladových vozidiel so staršou pohonnou jednotkou, ako aj zvýšiť predaje pred koncom kvartálu, kvôli lepším hospodárskym výsledkom.

Neobmedzené nabíjanie bez ohraničenej platnosti

Tesla aktuálne informuje, že k všetkým novo zakúpeným elektromobilom Model S a Model X ponúka neobmedzené bezplatné nabíjanie na nabíjačkách Tesla Superchager. Neuvádza pritom žiadny dátum platnosti tohto benefitu.

Že by mohlo ísť o dlhodobejší „stimul“, naznačuje aj dátum zverejnenia tejto správy. Koniec štvrťroka, v rámci ktorého sa rátajú hospodárske výsledky, je totiž ďaleko. Nemuselo by tak ísť o krátkodobú jednorázovú motiváciu.

Motiváciou by pritom mohlo byť zatraktívnenie vlajkových lodí, ktorých predaje medziročne klesajú. A to zrejme kvôli Modelu 3, ktorý „kanibalizuje“ svojich starších a podstatne drahších súrodencov. Týmto krokom tak môže chcieť Tesla zabezpečiť „exkluzivitu“ modelov S a X.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Bezplatné neobmedzené nabíjanie by pritom nemalo zaťažiť kasu Tesly „neudržateľným“ spôsobom, kedže podiel predaných Modelov 3 k predajom vlajkových lodí sa neustále prehlbuje, takže príjmy z nabíjania novinky „by“ to mali vykompenzovať.

Bezplatné nabíjanie je neprenosné

DOPLNENÉ: Electrek v tejto súvislosti prináša informáciu, že na základe správy, ktorú poslala Tesla svojim obchodným zastúpeniam, sa neobmedzené bezplatné nabíjanie vzťahuje k vlastníctvu vozidla a je neprenosné.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla znižuje ceny nabíjania pár dní po ich zvýšení. Vypočula zákazníkov
Detailné porovnanie rýchlosti nabíjania Modelu 3 na 4 verziách nabíjačiek Tesla
Úradníci sa snažia „donútiť“ Teslu, aby sprístupnila svoje nabíjačky iným vozidlám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

 1. Je to zaujímavé. Veď v podstate s týmto benefitom prerazila Tesla do sveta. Predstavte si – je to príklad pritiahnutý za vlasy – kúpite si spaľovák a výrobca Vám bude do konca života plniť benzínovú nádrž zadarmo.
  Dobré, že? Hahaha.
  Ale vráťme sa do reality. Myslím na Slovensku. Tiež je to zaujímavé, ale musíte bývať v Bratislave alebo vo Zvolene (inde Tesla supercharger nie sú).
  Ďalšia šialená predstava – bývate v Žiline alebo v Prešove a budete si jazdiť do BA alebo do ZV tankovať energiu gratis.
  Taktiež dobré, že?

  • Hlavne velmi ekologicke.Ved elektrika zadarmo. Hlavne ze nam eu obmedzila vykon vysavacov ale ked mate elektrické auto mozte beznu rocnu spotrebu minut do mesiaca. Vivat ekologia na hlavu. Ked chcu byt vsetci ekologicky tak zdanovat zbytocne jazdenie na elektrickych autach. Zaviest obmedzujuce poukazy na lety lietadlom. Toto nase problemi nevyriesi.

 2. Ale ved elektroauta su o ekologii nie? Preto vznikli preto ich staty tlacia. Sam k3by som mal na teslu tak ju kupim. Mne ide o to zmyslanie kde pri niektorych veciach
  treba vsetko usmernovat a niekde nikomu nevadi ze sa bude plytvat.

Pridajte komentár