Tesla sa nebráni sprístupneniu svojich nabíjačiek Supercharger pre iné značky

0

Elon Musk sa vyjadril, že nemá problém s tým, že by iné spoločnosti využívali najväčšiu sieť rýchlonabíjacích staníc Tesla Supercharger. Má to však svoje podmienky.

„Supercharger nie je oplotená záhrada,“ hovorí šéf Tesly. Spoločnosť je podľa neho otvorená sprístupneniu svojej nabíjacej siete záujemcom, ktorí za jej využívanie patrične zaplatia. Doteraz vraj ale nikto neprejavil záujme o partnerstvo.

Kompatibilita a náklady

Elon Musk dodáva, že partner, resp. výrobca elektromobilov by musel prijať rovnaký nabíjací štandard pre svoje vozidlá ako má Tesla alebo vyvinúť kompatibilný adaptér (pozn.: Tesla ponúka adaptér pre nabíjanie na nabíjačkách štandardu CHAdeMO). No a samozrejme by sa musel spravodlivo podieľať na finančných nákladoch.

chademo adapter

CHAdeMO adaptér pre Tesly

Užitočné spoplatnenie

Tesla dlhú dobu poskytovala nabíjanie v sieti Supercharger zdarma. Od minulého roku prístup k nabíjacím staniciam čiastočne spoplatnila. Avšak tvrdí, že jej nejde o zárobkovú činnosť, keďže všetky peniaze použije na budovanie nových nabíjacích staníc. Toto opatrenie má taktiež odradiť od nabíjania tých, ktorí nemusia nevyhnutne využívať sieť určenú výhradne pre diaľkové cestovanie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé detaily o novej generácii nabíjačiek Tesla Supercharger V3
Projekt CEUC prinesie Slovensku osem 350 kW nabíjacích staníc | MAPA

Cena nabíjania na Tesla Superchargeroch ide hore. Prinesie to však benefity

Nové príjmy spoločnosti?

Sprístupnenie siete iným subjektom by tak prinieslo ďalšie peniaze na budovanie ďalších nabíjačiek, či dokonca dodatočné zisky. Každopádne majitelia elektromobilov iných značiek by takúto možnosť určite privítali. Otázkou ale je, ako by to zasiahlo celkovú obsadenosť staníc a komfort zákazníkov Tesly.

Zdroj: Cnet

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár