Tesla news: Superchargery s internetom od SpaceX, Model Y s „platom“, výroba Semi, funkcia Waypoints

3

V súvislosti so spoločnosťou Tesla sa v nedávnej dobe objavilo viacero nových informácií. Na nabíjacích staniciach Supercharger sa začínajú objavovať prijímače satelitného internetu Starlink od SpaceX, Tesla Model Y dostáva „kryt“ batožinového priestoru, Elon Musk sa vyjadril k výrobe ťahača Tesla Semi a navigácia elektromobilov Tesla bola rozšírená o funkciu Waypoints.

Elon Musk už viackrát prisľúbil, naposledy pred mesiacom, že nabíjacie stanice Tesla Supercharger budú ponúkať bezplatný prístup k internetu prostredníctvom Wi-Fi. No a aktuálne sa zdá, že by sa tento sľub mohol začať realizovať. Veď minimálne v troch lokalitách boli pri staniciach Supercharger spozorované prijímače satelitného internetu Starlink od ďalšej Muskovej firmy SpaceX, informuje Drive Tesla Canada. Stanice by však zatiaľ mali byť v režime testovania.

Model Y s upgradom kufra

Najnovší dostupný elektromobil značky Tesla, Model Y, nedostal do vienka „plato“, resp. kryt batožinového priestoru. Mnohí zákazníci či recenzenti sa na to sťažovali, a to aj v kontexte toho, že je z vonku vidno časť obsahu kufra. Niektorí zas dúfali, že kryt by pomohol zredukovať hluk prichádzajúci zo zadnej časti vozidla, za ktorým by mohol stáť aj elektromotor zadnej nápravy.

No a podľa správy z Číny začína Tesla inštalovať tento kryt do Modelu Y vyrobeného v Číne, ktorý sa dováža aj do Európy. Podľa tweetu EVOffer, na ktorý upozornil Insideevs, má kryt magnetický mechanizmus a jeho časť je možné posunúť dopredu, čím sa zloží do tvaru písmena Z.

Produkcia Tesly Semi

Šéf spoločnosti PepsiCo, ktorá si od Tesly objednala 100 ťahačov Tesla Semi, nedávno uviedol, že prvé dodávky tohto elektromobilu obdržia ešte tento rok. Na podnet používateľa siete Twitter sa pritom k tejto záležitosti aktuálne vyjadril Elon Musk.

Ten upozornil, že si od toho netreba veľa sľubovať a zopakoval, že sú v prípade nových modelov limitovaní dodávkami čipov a batériových článkov. A dodal, že nie je možné hromadne vyrábať ďalšie modely, kým sa nevyriešia oba spomínané problémy. Takže zrejme stále platí, že hromadná výroba Tesly Semi by mala byť spustená až v roku 2023.

Navigačné body

Jednou z vecí, ktorú si želali majitelia elektromobilov Tesla, bola možnosť pridania ďalších bodov v rámci trasy navigácie. A Tesla ich prosbe nedávno vyhovela, keď prostredníctvom softvérovej aktualizácie na diaľku začala zavádza funkciu Waypoints, upozornil portál Teslarati. Vďaka nej bude možné na trase do cieľovej destinácie pridať ďalšie navigačné body, čo zvýši komfort pri používaní navigácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Koľko stojí nabíjanie v sieti Tesla Supercharger pre iné autá
Tesly Model 3 a Y môžu mať väčší ako certifikovaný dojazd
Tesla news: Dočasné zvýšenie cien, zmena sídla, štvorkolka Cyberquad či oneskorenie nových modelov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Ako sa dozvedáme, aj TESLA môže mať vnútorné a vonkajšie problémy, tak ako všetky ostaté automobilky, ktoré pribrzďujú jej rozlet ….. Treba si pri tejto príležitosti uvedomiť, že cesta k úplnej elektrifikácii dopravy nemusí byť tak rýchla, a tak hladká, ako si to mnohí dnes predstavujú, a vyhlasujú termíny o ukončení výroby áut so spaľovacími motormi. Rozpačité sú aj aktuálne výsledky klimatického summitu 2021v Glasgowe!

Pridajte komentár