Hlasujte, kde majú vyrásť nové nabíjacie stanice Tesla Supercharger

3

Spoločnosť Tesla spustila kampaň, v rámci ktorej chce od verejnosti pomoc s výberom lokalít, kde postaví ďalšie  nabíjacie stanice Tesla Supercharger. Možné je pritom hlasovať za navrhované lokality, kde nájdeme aj jednu slovenskú alebo navrhnúť vlastnú lokalitu.

Spoločnosť Tesla nedávno informovala, že jej sieť Tesla Supercharger je tu s nami už 10 rokov. A zverejnila aj pôsobivé štatistiky a mapy. Veď podľa nich doteraz vybudovala vyše 35 000 nabíjacích stojanov v 46 krajinách sveta, pričom tieto nabíjačky mali zabezpečiť nájazd 32 miliárd km. Škoda, že neuvádza počet lokalít. V čase, kedy mala okolo 25 000 nabíjacích stojanov to bolo okolo 2 500 lokalít.

Čo sa týka Slovenska, nabíjacie stanice Supercharger sa nachádzajú v Sielnici (pri Zvolene), Bratislave, Demänovej (pri Liptovskom Mikuláš) a Košiciach. A začiatkom minulého roku sa na mape Superchargerov objavil ako plánovaná lokalita aj Trenčín.

Ďalšia „slovenská“ nabíjacia stanica Supercharger by mohla vyrasť pri obci Borinka neďaleko Stupavy, resp. niečo cez 20 km severne od Bratislavy. Táto lokalita sa totiž nachádza v navrhovaných oblastiach, za ktoré je možné hlasovať v rámci prvého kola hlasovania („Supercharger Voting„) o lokalitách, kde Tesla môže vybudovať svoje ďalšie nabíjacie stanice Supercharger. Borinka je pritom aktuálne na 21. mieste z 57 navrhovaných európskych lokalít (473 hlasov).

2 kroky

Čo sa týka samotnej iniciatívy Tesly v tejto oblasti, tá pozostáva z 2 krokov. Prvým je hlasovanie za navrhované lokality v rámci 3-mesačného hlasovacieho cyklu, pričom hlasujúci má k dispozícii 5 hlasov (jednej lokalite môže dať maximálne 1 hlas).

V rámci druhého kroku je možné navrhnúť nové lokality. Tieto návrhy Tesla preskúma a môže vylúčiť tie, ktoré nespĺňajú „minimálne požiadavky“. Tie čo prejdú sitom, potom zaradí do ďalšieho 3-mesačného hlasovacieho cyklu, pričom opäť bude možné navrhnúť nové lokality, o ktorých sa bude hlasovať v nasledujúcom kole.

Takže neváhajte a zahlasujte za navrhované lokality a zároveň navrhnite vlastné. Môžete tak urobiť cez oficiálnu podstránku spoločnosti Tesla – „Supercharger Voting„.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla chystá nové nabíjacie stanice Supercharger V4. Objavujú sa prvé detaily
Nové Tesly Model S a X už majú „slovenské“ ceny aj certifikovaný dojazd
EÚ chce férové, cenovo dostupné nabíjanie a nabíjačky každých 60 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. V Borinke je pomerne dosť majiteľov, vidím tam jazdievať niekoľko modelov S, X a trojok tak asi si to vyklikali 😀 + je tam aj par i3 a dokonca aj EV6 akurát si neviem absolútne predstaviť kde by to mohli postaviť a k čomu by to bolo dobré keďže sa jedná o druhú najmenšiu obec v MA okrese a má skôr charakter malej horskej dediny bez bytoviek takže miestny ak aj majú elektro tak nabíjajú samozrejme doma.

Pridajte komentár