Tesla znižuje ceny nabíjania pár dní po ich zvýšení. Vypočula zákazníkov

1

Pred 3 dňami sme informovali, že Tesla značne zvýšila ceny za nabíjanie na svojich nabíjacích staniciach Supercharger. To vyvolalo nevôľu u veľkého počtu zákazníkov. Spoločnosť na to zareagovala dodatočným znížením cien.

Tesla najskôr zvýšila ceny za nabíjanie v USA, a to väčšinou o 20 až 40 %. Stalo sa tak v apríli. Pred nedávno postihol podobný osud aj zvyšok sveta, vrátane Slovenska (+ 40 %). Tesla k tomuto kroku vydala nasledujúce oznámenie:

“Upravujeme cenové tarify za používanie Superchargerov tak, aby lepšie reflektovali rozdiely v rámci lokálnych nákladov na elektrinu a jej spotreby. Keďže flotila našich vozidiel rastie, spúšťame na týždennej báze nové nabíjacie stanice, aby mohlo viac našich zákazníkov cestovať na dlhé vzdialenosti, a to za zlomok ceny palív a s nulovými emisiami. Tak ako tomu bolo vždy, Supercharger nie je pre Teslu zdrojom zisku.”

Veľká diskusia a reakcia Tesly

O zvýšení cien informoval portál Electrek, ktorému sa podarilo získať aj horeuvedené stanovisko spoločnosti. Aktuálne zas tento portál upozornil na zníženie cien za nabíjanie na rýchlonabíjacích staniciach Tesla Supercharger. Pritom dodal, že téma zvýšených cien vyvolala veľkú diskusiu pod pôvodným článkom, ktorá mala takmer 1 200 komentárov.

Neskôr Tesla informovala Electrek, že si vypočula spätnú väzbu zákazníkov a rozhodla sa znížiť ceny cca o 10 %. Aktuálne teda vyjde 1 kWh na slovenskom Superchargeri na 0,25 €.

Pre získanie predstavy o pôvodných, zvýšených a aktuálnych cenách po znížení, u nás aj v iných krajinách Európy, sme pripravili nasledovnú tabuľku.

PredtýmPo zvýšeníAktuálne
Slovensko0,20 €/kWh0,28 €/kWh0,25 €/kWh
Česko5 Kč/kWh7,02 Kč/kWh6,31 Kč/kWh
Rakúsko0,23 €/kWh0,31 €/kWh0,28 €/kWh
Francúzsko0,20 €/kWh0,27 €/kWh0,24 €/kWh
Taliansko0,25 €/kWh0,33 €/kWh0,30 €/kWh
Švajčiarsko0,25 CHF/KWh0,34 CHF/kWh0,30 CHF/kWh
Slovinsko0,21 €/kWh0,28 €/kWh0,26 €/kWh
Poľsko0,50 PLN/min – max. 60 kWh1,38 PLN/kWh1,24 PLN/kWh
1,00 PLN/min – nad 60 kWh
Nemecko0,17 €/min – max. 60 kWh0,23€/kWh0,20 €/kWh
0,34 €/min – nad 60 kWh0,46 €/kWh0,40 €/kWh

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový Supercharger od Tesly sa blíži. Aký výkon dokážu využiť modely značky?
Zákazníci Tesly prídu o možnosť získať provízie a bonusy. Odporúčací program končí
Tesla prepustí tisíce zamestnancov, v snahe priniesť najlacnejší Model 3

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár