Cena nabíjania na Tesla Superchargeroch ide hore. Prinesie to však benefity

0

Tesla pristúpila začiatkom minulého roka k „čiastočnému“ spoplatneniu nabíjania na nabíjacích staniciach Supercharger. Aktuálne spoločnosť zvýšila ceny za nabíjanie. Získané finančné prostriedky však budú použité v prospech zákazníkov.

Ceny nabíjania vzrástli väčšinou o 20 až 40 %. V niektorých štátoch USA však aj 2-násobne. A to napríklad v Oregone. Tu však bola pôvodná cena oveľa nižšia ako tá priemerná (z 0,12 na 0,24 USD za 1 kWh). V americkej „Mekke“ elektromobility stúpla cena z 0,20 na 0,26 USD.

Čo Európa a Slovensko?

Čo sa týka cien nabíjania v Európe, k ich navýšeniu zatiaľ nedošlo. Kedy a či sa tak vôbec stane, momentálne nevieme. Na Slovensku zaplatia používatelia Superchagera, ktorí nemajú bezplatný prístup alebo vyčerpali svoj ročný kredit (400 kWh pre modely S a X), 0,20 € za 1 kWh.

Benefity zdražovania

Zvýšenie cien nabíjania má podľa analýzy Seeking Alpha priniesť hneď niekoľko benefitov. A to aj pre samotných zákazníkov Tesly. Elon Musk už dávnejšie potvrdil, že všetky zisky zo spoplatneného nabíjania budú investované do rozširovania nabíjacej siete. Rozsiahlejšia sieť nabíjacích staníc s väčším počtom nabíjacích miest a s doplnkovými komfortnými službami tak bude prvým benefitom.

tesla supercharger

Zdroj: teslarati.com

Tesla buduje sieť nabíjacích staníc Supercharger pre potreby nabíjania pri cestovaní na dlhé vzdialenosti. A práve zvýšenie cien by mohlo prinútiť zákazníkov, aby ich využívali len na tento účel. Tým by sa uvoľnilo množstvo nabíjacích miest, čim by sa eliminovalo riziko preplnenia staníc.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruch na nórskej Tesla Supercharger stanici môžeme len ticho závidieť | VIDEO
Tesla zverejnila výšku poplatkov za nabíjanie na staniciach Supercharger
Skvelý nápad Telekomu! Svoje rozvodné skrine premení na nabíjacie stanice

Tesla zas získa okrem vyšších interných zdrojov na financovanie budovania nových nabíjacích staníc aj väčšiu diferencovanosť medzi Modelom 3 a prémiovým modelmi S a X. Model 3 nemá bezplatný prístup k nabíjaniu na Superchargeroch ani voľné kredity.

Naproti tomu je stále možné získať doživotný bezplatný prístup pre modely S a X, keď nový zákazník využije referenčnú ponuku majiteľa jedného z týchto modelov, a to v rámci Tesla referral programu. Pri bežnej kúpe získajú majitelia prémiových modelov nabíjací kredit vo výške 400 kWh ročne.

Zdroj: Seeking Alpha cez Evannex     

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár