Bratislavská nabíjacia stanica Tesla Supercharger nám nerobí dobré meno

33

Zdá sa, že neohľaduplní či vyslovene drzí vodiči spaľovacích vozidiel, ktorí blokujú vyhradené nabíjacie miesta pre elektrické vozidlá, nie sú ničím výnimočným. A to ani v rámci bratislavskej stanice Tesla Supercharger. Tí pripravili niekoľkých majiteľov Tesiel o „vianočnú náladu“. Kto je za to zodpovedný?

Nedávno sme vás informovali, že spaľovacie pickupy obsadili jednu z amerických nabíjacích staníc Supercharger, pričom vykrikovali heslá namierené proti Tesle. V konečnom dôsledku je však jedno, či nabíjacie miesta úmyselne blokujú vodiči na znak „protestu“, alebo kvôli potrebe parkovania.

2 zo 6 miest „pre spaľováky“

Nedávno sme v redakcii obdržali e-mail, v ktorom sa fanúšik spoločnosti Tesla a majiteľ Modelu S sťažoval na plnú nabíjaciu stanicu Supercharger pri bratislavskom Auparku, pričom 2 nabíjacie miesta zo šiestich zaberali spaľovacie vozidlá, ktoré tam nemali čo robiť.

Keďže sa presúval na vianočné sviatky zo Švajčiarska na sever Slovenska, mal starostlivo naplánované zastávky na nabíjacích staniciach. Žiaľ, nabíjacie miesta zablokované spaľovákmi mu pokazili vianočnú náladu. Keďže mal nedostatočnú kapacitu energie v batérii, musel čakať.

Švajčiar to musel otočiť

Našťastie sa po čase uvoľnil jeden z reálne využívaných Superchargerov. Keď sa vodič vrátil k svojej Tesle cca po 40 min, jedno z dvoch spaľovacích vozidiel stále zaberalo nabíjacie miesto, pričom ďalšie blokoval „nový“ spaľovací model. V tom čase pritom prichádzala k nabíjacej stanici ďalšia Tesla so švajčiarskou ŠPZ. Z dôvodu preplnenej stanice ju však opustila.

Kto je zodpovedný?

Je isté, že neohľaduplní či drzí vodiči sú všade na svete, v tejto súvislosti si však dotknutý majiteľ, ako aj naša redakcia kladie otázku, kto je za to, že môže takáto situácia nastať, zodpovední. Môže sa tak zdať, že správa Auparku takéto správanie toleruje, resp. nemá kontrolu nad touto časťou parkoviska.

Nedobrá vizitka

Majiteľ Tesly Model S sa v tejto súvislosti obrátil aj na správcu Auparku a tlačové oddelenie Tesla Europe. Aj v súvislosti so spomínanou švajčiarskou Teslou, ktorá opustila bratislavský Supercharger, sa dá povedať, že takéto „incidenty“ nie sú moc dobrou reklamou pre Slovensko ako také.

Veď tu máme len 2 nabíjacie stanice Tesla Supercharger, pričom minimálne o jednu z nich sa zrejme nedokážeme postarať. Možno sa jednalo o výnimočnú situáciu, spôsobenú napríklad predvianočným zhonom (stalo sa tak 23.12. popoludní). Na druhej strane, uverejnené fotografie nie sú jedinými, ktoré zachytávajú blokovanie nabíjacích miest vozidlami, ktoré tam nemajú čo robiť.

Opatrenia Tesly vychádzajú navnivoč

V tejto súvislosti tak vychádzajú opatrenia Tesly, ako pokuta za blokovanie nabíjacieho miesta po nabití vozidla či aktuálne informácie o obsadenosti nabíjacích staníc, navnivoč.

A aké sú vaše skúsenosti s bratislavským Superchargerom?

Článok bol pripravený na základe informácií od Ivana K., pričom sa ním chystáme v rámci elektronickej komunikácie osloviť kompetentné subjekty. Zdroj titulnej fotografie: Ivan K.  

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla chce mať nabíjačky aj pri bytovkách. Nových by sme sa mohli dočkať aj v SR
Spaľováky zablokovali nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger. Prečo?
Tesla začala prerábať svoje európske nabíjačky. Mnohé budú prioritne určené pre Model 3

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

33 komentárov

  • Papuča by v tomto prípade bol ešte väčší nezmysel, nakoľko je potrebné čo najskôr tieto autá prinútiť uvoľniť tieto nabíjacie miesta, odťah by bol tým pravým riešením s prihliadnutím na vážnosť, podobnú blokovaniu miesta pre zdravotne postihnutých. Bohužiaľ, ako tomu bolo v minulosti u ľudí, ktorí mali problém akceptovať pokrok a pochopiť nevyhnutnosť obetovania prvých nepríjemností, aby sa pokrok mohol rozbehnúť, tak i v dnešnej dobe existujú takíto netolerantní jedinci. O to väčšia škoda, že ide o globálnu záležitosť pokroku, v ktorej negatívne figuruje práve naše Slovensko,bohužiaľ.

    • Nasiel som debila 2019, s oneskorenim ale nasiel 😀
     Mali by majitelia elektromobilov davat tie trhacie nalepky ako v Rusku na polovicu celneho skla… ked to bude raz pol hodiny cistit, dobre si rozmysli buduce parkovanie.

 1. Ľubomír, Bratislava on

  Dobrý deň. Som majiteľom auta Tesla. Chodím pravideľne nabíjať auto na túto nabíjačku. Skoro s pravideľnosťou tam parkuje jedno, alebo aj dve autá so spaľovacími motormi. Je síce pravda že som doteraz nemusel čatať na nabíjačku, lebo tam bol vždy aspoň jeden voľný stĺp,ale podotýkam, že väčšinou chodím v neskorých nočných hodinách, keď už nie je taký nával na parkovisku. V zahraničí, do piatich minút je pri aute so spaľovacím motorom polícia a šofér aj keď sedí v aute dostane pokutu, rovnajúcu sa obsadeniu imobilného miesta,ale blokovanie nabíjacieho miesta je veľmi výnimočné. U nás je to skoro pravideľné. Tiež som videl Čecha, ktorý, kvôli autu so spaľovacím motorom, čakal viac ako pol hodinu na nabíjanie.

 2. Zdravím. Som taktiez majitelom Tesla Model S. A s pravidelnosťou sa na tejto nabijacke stretávam s uvedeným problémom. Pýtal som sa na správe obchodného centra a slečna za pultom nie moc ochotne odpovedala aby som si to riešil sam, mam volať políciu. Plne suhlasim s predošlým príspevkom aby sa s tým začalo niečo robit, formou pokutovania. Podla mňa je to to isté, ako keby som prišiel na benzinovu pumpu a blokoval bezdovodne alebo s pohodlnosti stojan. Asi by neboli dvakrát šťastný.Považujem to za maximálnu arogaanciu…..

  • To ti robi naschval…nejaky zaostaly neandertalec s mercedesom…ved mercedesy maju neandertalci a cigosi !… Teslu maju inteligenti a ludia ktori pokrokovo zmyslaju…to je realita

 3. papuca asi nebude dobre riesenie, to by tam stal a blokoval miesto dalej.
  rychly odtah + pokuta a do par tyzdnov bude problem vyrieseny.
  a podla fotiek je vidno, aky typ ludi si to dovoli, nevidim tam ziadnu fabiu alebo octaviu.
  taki si myslia, ze mozu vsetko.

 4. Myslím, že odťah by bol tým pravým riešením s prihliadnutím na vážnosť, podobnú blokovaniu miesta pre zdravotne postihnutých. Bohužiaľ, ako tomu bolo v minulosti u ľudí, ktorí mali problém akceptovať pokrok a pochopiť nevyhnutnosť obetovania prvých nepríjemností, aby sa pokrok mohol rozbehnúť, tak i v dnešnej dobe existujú takíto netolerantní jedinci. O to väčšia škoda, že ide o globálnu záležitosť pokroku, v ktorej negatívne figuruje práve naše Slovensko,bohužiaľ.

 5. Ja som bola na nabíjačke v rovnaký deň, ale až podvecer a ten Mercedes tam stále stal a namiesto Range Rovera tam stál SUV Peugeot tiež s bratislavskou poznávacou značkou a všetky okrem jedného miesta boli obsadené. Ak sa to stane znova a zavolám MP budú to riešiť alebo ich musí zavolať správca parkoviska?

  • Jednoduche riesienie kamery na nabijacich staniciach prepojene s odtahovkami, tabula s upozornenim, a uvidite ake prazdne budu tie miesta a nebude potreba ani policia ani uz numusi nik kontaktovat spravcu.

  • Obísť spaľovak klucom? No mali by tam byť kamery a neviem ako ty,no Ja kebyže nemám to kam dať,tak to tam proste dam a nech si dotyčný nabije trolejbus doma a ak by si mi obišiel MOJE AUTO klucom,pozriem si tvoju papulu na kamere a potom by som tu tvoju papulu prešiel tiež klucom…takéto veci nerieš škodou auta,ktoré si niekto veľmi ceni,lebo vo veľmi veľa prípadoch,by ti ten kabel z nabíjačky jebat rovno do papule

 6. Nie som majiteľom elektromobilu ani fanúšikom ,ale keď vidím ako parkujú majitelia drahších značiek , hovoríme o tzv diagnóze Mercedes .ide o duševnú poruchu za ktorú jedinec nemôže , ťažko je s takýmto pacientom žiť .vyznačuje sa však parkovaním na týchto miestach , alebo na vozickarskych parkoviskach prípadne cez zebru či cez dve parkovacie miesta ak sa problém nerieši nakazený pacient si kúpi vyššiu radu mb prípadne iné suv pokiaľ možno drahšej či premiovejsej značky.

 7. Úplne úžasné, ako sa tu zavzdušňujú majitelia Tesiel a priatelia elektromobilov nad zaberaním miest určených pre Tesly, no že tým superchargerom zabrali najlepšie miesta pôvodne určené pre vozíčkárov (najbližšie pri vchode) pred Auparkom, to už netrápi ani jedného. Pokrytectvo sa tomu hovorí.
  A teraz k spaľovacím autám: Samozrejme, je to ignorantstvo zopár „asertivnych“ sociopatov, no na to, aby ich mohla riešiť polícia, musí byť zmenený zákon o cestnej premávke, či vyhláška k nemu, ktorou by sa miesta určené pre elektro autá dostali na rovnakú úroveň, ako miesta pre vozíčkárov. Pokým tak nebude, bude parkovanie pri nabíjačkách iba spoločensky odsudzované, ale nie protizákonné.

  • Plačete na nesprávnom hrobe…
   Nikto z majitelov tesiel sa „nezaslúžil“ o to aby supercharger bol tam kde je. A keď už je reč o najlepších miestach pre vozíčkárov, tak to sa skúste spýtať taxikárov, ktorí tam majú svoje miestečká a ešte bližšie ku vchodu. A samozrejme im to nestačí a ešte si musia dobíjať svoje dízlačiky aj na miestach pre Tesly.
   Inak mimochodom je tam značka: Vyhradené parkovanie pre vozidlá Tesla po dobu max. 2 hodiny. To znamená, že je to vyhradené parkovacie miesto a žiadny zákon netreba meniť aby mohli mestskí odtiahnuť auto, ktoré tam nemá čo robiť.
   A pre váš spokojný spánok iba dodám, že Teslu, ani žiadny elektromobil nevlastním a neparkujem na nabíjačkách ani na miestach pre vozíčkárov.

   • Odtiahnuť?a kam? Ahhaaahahahsa iba ak do…..keby to bolo len tak,tak sa to tak aj robí lenže problem je práve ten,že kam ho policajti dotiahnu….

  • Ľubomír, Bratislava on

   Dobrý deň. Majitelia Tesiel si neurčovali kde bude nabíjačka. So sťažnosťou sa treba obrátiť na správcu parkoviska. Vozičkari dostali miesta na druhej strane, ešte bližšie ku vchodu. Bratislavčan si s obsadenými miestami poradí, ale zahraniční hostia sa môžu iba čudovať, čo je to za národ.

 8. Zdravim,ako som si tu precital papuca je nezmysel kedze treba aby bolo toto miesto volne,najlepsi sposob je odtiahnut spalovak a hotovo,ale stym musi byt upravene aj parkovisko a musi tam byt oficialna dopravna znacka,emobil nemam,ale viem si predstavit ked mi dochadza bateria a koli takymto blbcom nemozem ani auto nabit

 9. Pre východný blok musí Tesla doplniť alarm do každého statia. Ak do 5 minút od odparkovania auta nezačne nabíjať , nech sa spustí poriadny cirkus čo zobudí aj SBS. Plus veľká tabuľa upozorňujúca na tento doplnok. Myslím že hanba keď v takom rámuse nastupuje blbecek do auta a všetci na neho zazeraju lebo to musia počúvať upne postačuje. Riešenie za 20 EUR

  • Ľubomír, Bratislava on

   Dobrý deň. Váš nápad sa mi páči. Dajte si ho patentovať. Myslím to úplne vážne a ponúknite ho Tesle. Možno sa Vám podarí uspieť a bolo by to riešenie aj pre iné značky nabíjačiek. Za pokus to stojí a možno aj za slušný zárobok.

 10. Myslím, že mali by bolo dobré dať na viditeľné miesto číslo na odťahovku aby sme mohli si pomôcť sami. Tiež je na tom mieste štandard, že prvé stojany blokujú vozidlá TAXI, ktoré tam nedovolene parkujú…

Pridajte komentár