Tesla ponúka doživotné bezplatné nabíjanie. Dôvody sú zrejmé

2

Tesla po dlhej dobe ponúka svojim zákazníkom možnosť získať neobmedzené nabíjanie. Vzťahuje sa to však „len“ na jej vlajkové lode, pričom ponuka je časovo obmedzená. Aký je dôvod či dôvody tohto kroku?

Obrovská nabíjacia sieť rýchlonabíjacích staníc Tesla Supercharger (1 500+ staníc s 13 000+ nab. stojanmi) je jedným z veľkých benefitov, ktoré ponúka Tesla svojim zákazníkom. A tento benefit môže byť teraz ešte zaujímavejší. Tesla totiž oznámila, že jej zákazníci môžu získať neobmedzené bezplatné nabíjanie v tejto sieti.

Chaotická história „bezplatného“ nabíjania

„Doživotné“ bezplatné nabíjanie na Superchargeroch bolo možné pomerne dlhú dobu získať vďaka províznemu systému „Tesla Referral Program„. A aj keď sa kedysi zdalo, že neobmedzené nabíjanie je štandardom pre elektromobily Tesla Model S a Model X, faktúry prezrádzali, že táto služba sa započítavala do ceny vozidla.

Pri prvých modeloch S 60 bolo pritom potrebné túto službu dokúpiť za 2 000 dolárov. Najstarší Model S 40 dokonca nemal ani hardvér umožňujúci nabíjanie na „Supernabíjačkách“.

V roku 2017 však Tesla začala meniť politiku ohľadom nabíjania. Na elektromobily Tesla objednané po 15. januári 2017 sa už bezplatné nabíjanie nevzťahovalo. Zavedený bol totiž nový kreditný systém. Každý majiteľ získal kúpou vozidla voľné Supercharger kredity v hodnote 400 kWh na báze ročného paušálu.

Potom bolo možné získať obmedzené bezplatné nabíjanie v rámci Referral programu, pričom ten bol dočasne zrušený a pomerne nedávno zas obnovený.

Zatraktívnenie skladových modelov

Aktuálne Tesla informuje: „Dôležité upozornenie! Všetky skladové modely S a X sú teraz dostupné s neobmedzeným Supercharger nabíjaním. Ponuka končí 30. júna 2019.“

30. júna pritom končí 2. štvrťrok, a tak sa Tesla zrejme snaží predať čo najviac svojich vlajkových lodí s vysokou maržou, aby si prilepšila v rámci hospodárskych výsledkov. To však nemusí byť jediný dôvod tejto akcie. Výrobca totiž nedávno oznámil vylepšenie Modelu S a Modelu X, pričom sa nedávno objavili neoficiálne informácie, že Tesla pracuje na ďalšom upgrade, resp. „facelifte“ Modelu S.

Tesla sa tak pravdepodobne snaží zvýšiť atraktivitu skladových vozidiel, aby motivovala zákazníkov ku kúpe „pred-upgrade“ modelov a zároveň uvoľnila kapacity pre vynovené vozidlá.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla opäť zvyšuje výkon svojich nabíjacích staníc a zavádza novú funkciu
Je systém Matrix Charging budúcnosťou nabíjania elektromobilov?
Tesla: Lepšie odpruženie, zmeny cien, rekord či obmedzenie nabíjania

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár