Vystúpite a Tesla sama zaparkuje, potom si ju privoláte ako psíka. Už čoskoro

0

Funkcionalita Tesla Summon sa dočká parádneho vylepšenia, ktorá premení elektromobily Tesla na vozidlo KITT zo seriálu Knight Rider. Veď podľa Elona Muska dokážu už čoskoro samé vyhľadať parkovacie miesto, a to po vystúpení posádky. Taktiež dokážu čítať parkovacie značky a nasledovať majiteľa ako psík.

Funkcia Tesla Summon aktuálne umožňuje ovládať elektromobily Tesla na diaľku prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne, ale aj kľúčom od vozidla. Majiteľ tak môže svoju Teslu vyparkovať z úzkeho parkovacieho priestoru bez toho, aby sa snažil nastúpiť za sťažených podmienok a riskoval  poškodenie dverí. Rovnako praktické je využitie pri parkovaní, resp. vyparkovaní z úzkej garáže.

Auto navyše vie dať “pokyn” garážovej bráne, aby sa sama otvorila, resp. zatvorila. Aplikácia je funkčná len v prípade, že mobil “detekuje” kľúč alebo kartu od automobilu. Ďalšie možnosti pre využitie tejto funkcie nájdete v rámci videí na konci článku.

Tesly budú vedieť aj „čítať“

Ako uvádza Electrek, funkcia Tesla Summon aktuálne využíva ultrazvukové senzory vozidla. Vďaka chystanej aktualizácii však bude môcť využívať všetkých 8 kamier Autopilota verzie 2. Elon Musk k vylepšenej funkcie hovorí: „Budúci rok by mali byť autá schopné jazdiť (samé) po parkovisku, nájsť voľné miesto, prečítať dopravnú značku a v prípade, že je to povolené, zaparkovať.“

Elon Musk potom na druhý deň doplnil, že vylepšenej funkcie Summon sa dočkáme oveľa skôr. A to už o 6 týždňov, prostredníctvom OTA aktualizácie. Rozšírenie možností funkcionality však získajú len modely vyrobené v posledných 2 rokoch, ktoré disponujú hardvérom systému Autopilot V2+.

„Tesla, k nohe!“

Ďalšou zaujímavou funkciou systému Summon bude možnosť privolať svoju Teslu na miesto, kde sa nachádzate. Prostredníctvom mobilnej aplikácie zadáte pokyn a elektromobil príde na miesto, kde detekuje signál vášho smartfónu.

Taktiež dokáže nasledovať vaše kroky, keď držíte tlačidlo v rámci Summon aplikácie, ako dobre vycvičený pes. Ako by to mohlo vyzerať, demonštruje video prototypu autonómneho elektrického ťahača Volvo Vera. Nakoniec Elon Musk dodáva, že vozidlo bude možné ovládať cez telefón na diaľku ako veľký RC model, pokiaľ je v dohľadne.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Tesla pracuje na novom produkte. Nazýva ho “Megapack”
Tesla Model 3 dostáva silnejšie regeneratívne brzdenie, čo zvýši jej dojazd
Elon Musk o Tesla Network, v rámci ktorej si zarobia autá samé na seba

Zdroj: Elon Musk/Twitter, titulná fotografia: MEtv/Youtube

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár