Tesla údajne obchoduje s drogami. Naberajú nezmysly na obrátkach?

0

Ďalší bývalý zamestnanec Tesly sa stavia do role oznamovateľa nekalej činnosti. Tvrdí, že zamestnanci spoločnosti sú zapojení do obchodovania s drogami. A to nie je všetko.

Karl Hansen, bývalý „SBS-kár“ Tesly, si najal rovnakého právnika ako známy „Tesla sabotér“ Martin Tripp. Na svojho bývalého zamestnávateľa totiž údajne podal sťažnosť, ktorá sa týka viacerých závažných skutočností. Tú zaslal aj niekoľkým médiám. V nej tvrdí, že:

  • Tesla neinformovala investorov o odcudzení mede a iného materiálu v celkovej hodnote 37 miliónov dolárov. Malo sa tak stať v prvej polovici tohto roka.
  • Tesla špehuje svojich zamestnancov, a to prostredníctvom odpočúvania a hackovania ich mobilných telefónov a počítačov.
  • Tesla neoznámila príslušným orgánom, že zamestnanci jej továrne Gigafactory 1 môžu byť zapletení do obchodovania s drogami.
  • Tesla ho prepustila kvôli tomu, že poukázal na spomínané problémy v rámci interných procesov.

Dôvodom podania sťažnosti má byť to, že Tesla mala o týchto údajných skutočnostiach informovať investorov a príslušné úrady, čo neurobila. Karl Hansen však doteraz nepredložil žiadny dôkaz ani oficiálnu podobu sťažnosti.

tesla gigafactory 1

Gigafactory (2017). Zdroj: Tesla

Stanovisko spoločnosti Tesla

„Tvrdenia pána Hansena sme brali s plnou vážnosťou, keď ich predložil. Niektoré z nich sú však úplne falošné. Iné sa zas nedali potvrdiť, preto sme navrhli ďalšie vyšetrovanie, ktoré by overilo tieto informácie, ktoré získal z druhej ruky od anonymného zdroja. Pretože sme chceli overiť ich pravdivosť, niekoľkokrát sme sa pokúsili nadviazať s pánom Hansenom bližší kontakt.

Jeho tvrdenia sme chceli bližšie rozobrať a zistiť, ako prišiel k daným záverom. Odmietol každý z týchto pokusov a ďalej už s nami o tom nekomunikoval. Je zvláštne tvrdiť, že má obavy z toho, čo sa deje v spoločnosti, ale odmieta ďalej spolupracovať na overení predložených informácií.“ 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najlacnejšia Tesla Model 3 pôjde do predaja s novou a lepšou batériou
Tesla Model 3 je najbezpečnejším autom strednej triedy, hovorí Elon Musk. Prečo?
“Tesla sabotér” zverejnil foto poškodených batérií, ktoré sa údajne montovali do Modelu 3

Zdroj: CNBC cez Electrek, titulná fotografia: Elon Musk/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár