12-ročný génius chce stážovať u Elona Muska. A zďaleka nie je jediným

0

Dvanásťročný Caleb Anderson, ktorý študuje zároveň na strednej aj vysokej škole, je výborným príkladom toho, čo môže byť ďalšou veľkou konkurenčnou výhodou spoločností Tesla a SpaceX. A to naznačuje aj štúdia renomovanej spoločnosti Universum.

Rodičia Caleba Andersona vedeli, že je výnimočným dieťaťom už v jeho rannom veku. „Keď mal asi 4 týždne, imitoval niektoré veci, ktoré som hovorila, povedala jeho mama Claire, informuje Fox 13. Ako polročný ovládal znakovú reč, ktorú ho naučila mama. Ako 2-ročný už čítal Ústavu Spojených štátov.

Neskôr v školských časoch sa ukázalo, že ani súkromná škola v Marietta mu neponúkla to, čo potreboval, a tak ho rodičia prihlásili aj na vysokú školu Chattahoochee Technical College. Je pritom cca 2 semestre od toho, aby sa stal absolventom svojej prvej vysokej školy.

Ďalej sa chce zamerať na štúdium aerokozmického inžinierstva. Po Chattahoochee Technical College majú jeho kroky smerovať na univerzitu Georgia Tech. Následne sa chce dostať na prestížny MIT. A čo je tiež zaujímavé, chce získať stáž u Elona Muska.

Tesla a SpaceX najväčším lákadlom

Caleb Anderson by teda teoreticky mohol byť jedným z mnohých talentov, ktorí budú v budúcnosti pracovať pre „Muskove“ technologické spoločnosti SpaceX a Tesla. Tie sú pritom veľkým lákadlom pre absolventov inžinierstva, ako ukazuje štúdia uznávaného špecialitu na zamestnávateľov – Universum, informuje Tesmanian.

Na základe spolupráce s vyše 2 000 univerzitami, skupinami absolventov univerzít a profesionálnymi organizáciami naprieč 50 trhmi, spoločnosť Universum zistila, že „najvytúženejšími“ zamestnávateľmi medzi absolventmi inžinierstva sú v rámci USA spoločnosti Tesla (#1) a SpaceX (#2).

tesla spacex najatraktivnejsi zamestnavatelia

Zdroj: Universum via Tesmanian

A to môže byť pre spoločnosti Elona Muska ďalšou konkurenčnou výhodou, pretože do svojich radov môžu získať veľké talenty a mozgy, ktoré dokážu tvoriť pridanú hodnotu a prinášať inovácie. Tesla a SpaceX pritom majú slušné postavenie aj v rebríčku pre oblasť počítačových vied, a to 5., resp. 7. miesto. V oblasti obchodu je Tesla ôsma.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spôsobí Elon Musk revolúciu aj v oblasti školstva?
Ako Elon Musk motivuje a odmeňuje svojich zamestnancov?
Pracovný pohovor s Elonom Muskom: Akých otázok sa môžete dočkať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár