Miliardár maďarského pôvodu George Soros investoval milióny do spoločnosti Tesla

2

Známy multimiliardár maďarského pôvodu, George Soros, investoval do spoločnosti Tesla nemalé peniaze. Tesla tak zrejme nebude na tom po hospodárskej stránke tak zle, ako sa to snažia podaktorí vykresliť. Veď na potapajúcu sa loď predsa nepristupujú noví pasažieri.

V médiách sa objavuje množstvo správ o hospodársky nelichotivom stave spoločnosti Tesla. Niektorí dokonca spomínajú krach. To však berie jej šéf Elon Musk s patričnou dávkou humoru, o čom svedčí aj jeho prvo-aprílový žart.

V akom stave sa skutočne nachádza Tesla by mohli naznačovať činy a vyjadrenia multimiliardárov, ktorí sú investormi kalifornskej spoločnosti. Ak by bola Tesla náchylná ku krachu, prečo by potom do nej investovala úspešná investičná firma 35 miliónov amerických dolárov?

35 miliónov za 3 mesiace

investičná spoločnosť Soros Fund Management, ktorú vlastní George Soros, nakúpila konvertibilné dlhopisy Tesly v spomínanej hodnote 35 miliónov USD. Stalo sa tak za obdobie 1. kvartálu 2018. Tie bude môcť vymeniť za akcie spoločnosti, čo umožní investorovi väčšiu participáciu v rámci hospodárenia Tesly.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Akcionár Tesly navrhol odvolanie Elona Muska. Čo sa mu nepáči?
Svojské odpovede Elona Muska na 2 otázky analytikov stáli Teslu 2 miliardy $
Hospodárske výsledky Tesly (Q1/2018): Rekordné straty ale aj príjmy. Čo to znamená?

Elon Musk pod tlakom

Elon Musk, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Tesla, čelí údajne tlakom investorov. Dôvodom sú produkčné problémy nosného produktu spoločnosti – elektromobilu Tesla Model 3, ale aj odchody vyššie postavených zamestnancov či havárie vozidiel značky, z ktorých médiá zvyknú obviňovať systém Autopilot.

Musk samozrejme nič nenecháva na náhodu a v najbližších dňoch plánuje odstávku výroby Modelu 3, ktorej cieľom je odstránenie problematických prvkov v rámci výrobného procesu. Tesla podľa jeho slov taktiež prejde významnou reštrukturalizáciu, aby sa zbavila neefektívnych článkov, a to najmä nespoľahlivých dodávateľov.

Investor očakáva až 20-násobné zhodnotenie

Ikona v oblasti investovania Ron Baron hovorí, že ak niečo robíte odlišne, je nutné si počkať na výsledky dlhšie, ako je zvykom. A dodáva, že príležitosti Tesly sú tak obrovské, že sa mu vrátia investície do tejto spoločnosti až 20-násobne.

Podporu a dôveru Muskovým schopnostiam úspešne riadiť spoločnosť vyjadril aj ďalší multimiliardár Mark Cuban, ktorý je známy aj ako majiteľ basketbalového klubu Dallas Mavericks. Podľa neho je úplne prirodzené, že aj úspešní riaditelia veľkých spoločností sa niekedy dostanú pod paľbu kritiky.

Zdroje: Reuters, Evannex

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Nuz male pozicky su klientov problem. Velke pozicky su investorov problem. Ked totiz nechaju Muska padnut, definitivne zaznamenaju stratu!

Pridajte komentár