„Solárna strecha Tesla mi ušetrí až 300 dolárov mesačne,“ hovorí majiteľ

4

Jeden z prvých majiteľom solárnej strechy Tesla sa podelil o prevádzkové informácie celého solárneho systému, ktorý zahŕňa okrem solárnej strechy aj energetické úložisko Tesla Powerwall a možnosť dodávania energie späť do elektrickej siete. Množstvo energie, ktoré vyprodukovala strecha od Tesly, je v skutku famózne.

Prostredníctvom našich článkov sme vás už informovali o prvých inštaláciách solárnej strechy Tesla. Jeden z jej majiteľov poskytol informácie o priebehu inštalácie a celkových nákladoch. To najpodstatnejšie, a teda údaje o tom, koľko energie dokáže táto špeciálna strecha vyrobiť v praxi, známe neboli. Až doteraz.

Nasledujúce údaje získal majiteľ solárneho systému Tesla prostredníctvom monitorovacej aplikácie pre zariadenie Powerwall, ktoré je súčasťou solárneho systému. Powerwall slúži primárne na uskladnenie energie, ktorú vyprodukuje solárna strecha, pokiaľ sa nespotrebuje priamo na chod domácnosti. Uloženou energiou je potom možné napájať domácnosť hocikedy je to potrebné.

Výkonnosť solárnej strechy v praxi

Aplikácia Tesla Powerwall namerala počas posledného monitorového týždňa 394 kWh energie, ktorú vyprodukovala solárna strecha. To by stačilo Tesle Model 3 „Long Range Battery“ na prejdenie takmer 2 700 km. Domácnosť majiteľa solárneho systému pritom spotrebovala v tomto období len 285 kWh.

Klasická elektrická sieť pritom vypomohla len 2,9 kWh. Prebytočná energia sa ukladala do batérie Powerwall (106 kWh), resp. po naplnení jej kapacity, putovala do elektrickej rozvodnej siete.

Domácnosť teraz ušetrí 250 až 300 $ mesačne

Majiteľ solárnej strechy Tesla zo San Jose hovorí, že ušetrí na elektrickej energií 250 až 300 $ mesačne. Dôvodom takto vysokej sumy je to, že pred inštaláciou solárnej strechy odoberali z elektrární len čistú energiu zo solárnych zdrojov.

Dodáva, že za celý energetický systém od Tesly zaplatil po odpočítaní dotácií 55 000 $. Spoločnosť Tesla pritom hovorí, že typický majiteľ domu zaplatí priemerne 203 $ (174 €) za m² strechy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
DETAILY: Tesla predstavila nárazuvzdornú solárnu škridlu
Patent poodhalil, prečo má solárna strecha od Tesly schopnosť “mimikry”
Jeden z prvých majiteľov solárnej strechy Tesla hovorí o jej inštalácii a nákladoch

Solárna strecha si vraj na seba zarobí

Tesla poskytuje na strešnú krytinu doživotnú záruku, pričom na produkciu energie sa vzťahuje 30-ročná záruka. Výrobca hovorí, že po započítaní nákladov na elektrinu, ktoré strecha ušetrí, vyjde lacnejšie ako bežná, kvalitatívne podobná strecha.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: @toblerhaus/Twitter 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár