Solárna strecha od Tesly sa vie sama zbaviť snehovej pokrývky

1

Solárne panely či v prípade spoločnosti Tesla aj solárne strechy samozrejme dokážu generovať energiu aj v zimných mesiacoch. Podmienkou však je, aby bol ich povrch čistý. A zdá sa, že pre solárnu strechu Tesla by nemal byť problémom ani sneh či ľad.

Ohľadom solárnej strechy Tesla prichádzajú v ostatnom čase dobré správy. Jej produkcia stúpa a vyzerá to tak, že významne klesá doba jej inštalácie. Spoločnosť Weddle and Sons, ktorej služby využíva Tesla, pritom začiatkom roka oznámila, že solárnu strechu s výkonom 12 kW sa jej podarilo nainštalovať za jediný deň, upozornil portál Teslarati.

Treba ale dodať, že ide o čas inštalácie samotnej solárnej strechy, pričom do neho nebolo zahrnuté odstránenie pôvodnej strechy a príprava na inštaláciu novej solárnej strechy. Aj napriek tomu však ide o obrovský pokrok, nakoľko v počiatkoch trval celý proces okolo 2 týždňov.

No a zdá sa, že majitelia solárnej strechy Tesla sa nemusia obávať ani sneženia. Jeden z nich, Jason Lassen, totiž vo svojom videu ukazuje, že jeho strecha sa vie zbaviť snehovej prikrývky sama. To by znamenalo, že nie je nutné prácne a často aj nebezpečné čistenie strechy, aby mohla fungovať.

V lokalite jeho takmer dokončeného domu začalo snežiť zhruba o pol 10 večer a na druhý deň o 11. hodine bola jeho solárna strecha v podstate čistá. A to na rozdiel od okolitých domov, upozornil portál Insideevs.

Čo je za tým?

Elon Musk cca pred rokom uviedol, že v rámci solárnej strechy by mali implementovať vyhrievaciu mriežku. Reagoval tým na pripomienku jedného z používateľom siete Twitter, ktorý napísal, že solárna strecha nebude fungovať v jeho regióne kvôli množstvu snehu.

„Myslím, že bude stále lepšia ako normálna strecha, ale pridanie vyhrievacej mriežky pre automatické odstránenie ľadu a snehu znie ako dobrá možnosť. To už máme v rámci okien áut,“ napísal Elon Musk.

Nezdá sa však, že by za „čistou“ strechou Jasona Lassena bol vyhrievací systém, nakoľko strecha jeho rozostavaného domu s najväčšou pravdepodobnosťou nie je ešte v prevádzke. A tak v tomto prípade zrejme stačí výnimočne hladký povrch a sklon strechy.

Zdroj titulnej fotografie: Jason Lassen/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zlacnila aj solárnu strechu a priemyselnú batériu Powerpack
Tesla Energy chystá expanziu do Európy, napr. aj do Poľska
Tesla premení 3 000 sociálnych domov na „najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár