Solárna strecha Tesla dorazí do Európy koncom roka. Dá sa už objednať

3

Na základe aktuálnych správ od Elona Muska sa zdá, že Tesle sa darí zvyšovať produkciu, ako aj rýchlosť inštalácie svojej novej solárnej strechy „Solarglass“. Ešte tento rok sa jej s najväčšou pravdepodobnosťou dočká aj Európa.

Spoločnosť Tesla predstavila svoju solárnu strechu koncom októbra 2016. Prvé inštalácie pritom sľubovala začiatkom roka 2017. Bežnú produkciu sa jej však podarilo spustiť vo svojej továrni Gigafactory v Buffale až v poslednom štvrťroku 2017.

Prvých inštalácií sa dočkali zamestnanci spoločnosti. Bežní zákazníci si museli počkať na solárnu strechu Tesla až do marca roku 2018. Ale na posúvanie termínov sme si už u Tesly zvykli. Väčšinou kvôli problémom s produkciou. V prípade strechy sa však objavil nový problém, ktorým je dĺžka inštalácie. Tá totiž trvala cca 2-krát toľko, než Tesla pôvodne plánovala (5 – 7 dní).

Kalifornská spoločnosť preto pristúpila k vývoju novej verzie V3 (Solarglass), ktorú uviedla na trh v októbri minulého roka. Tá má byť podľa Tesly lacnejšia, účinnejšia a jednoduchšia na inštaláciu. Krátkodobým cieľom Tesly je pritom dosiahnuť čas inštalácie, ktorý je kratší ako v prípade škridlovej strechy, na ktorú sa zároveň inštaluje bežný solárny systém. Hlavným cieľom je podobná doba inštalácie ako v prípade bežnej strechy. A to údajne 8 hodín.

Na dobrej ceste

Všetko nasvedčuje tomu, že v tomto smere sa už konečne pohli ľady, a to správnym smerom. Elon Musk aktuálne zverejnil výzvu, ktorá sa týka náboru nových zamestnancov do tímu, ktorý inštaluje jej solárne strechy. Musk pritom uvádza, že Tesla rozširuje inštalácie do celých Spojených štátov.

A dodal, že sa teší na medzinárodnú expanziu, a to koncom roka. Pred šiestimi dňami pritom povedal, že už čoskoro oznámia čas príchodu Solarglass do Európy a Číny. Takže jeho aktuálne vyhlásenie sa s najväčšou pravdepodobnosťou týka aj Európy. V rámci viacerých európskych trhov je pritom možné urobiť predbežnú všeobecnú objednávku.

Šéf Tesly tiež oznámil, že spočiatku sa bude solárna strecha Solarglass vyrábať len v závode Giga Buffalo. Neskôr však bude podľa neho rozumné, aby bola výroba lokalizovaná bližšie k zákazníkom, tak ako to má Tesla v pláne so svojimi vozidlami.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dojmy z novej solárnej strechy Tesla V3 od jedného z prvých majiteľov
Reálne ponuky ukazujú, že nová solárna strecha Tesla je lacnejšia o 40 %
Tesla Energy sa má stať podľa Muska hlavnou divíziou spoločnosti

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. V Nemeckom meste, ktorého názov ma momentálne nenapadá, prijali nariadenie, že každá nová budova musí mať solárnu strechu. A na staré by to mali žiadať namontovať dodatočne.

Pridajte komentár