Tesla patentuje solárnu strechu v EÚ a znižuje ceny solárnych „panelov“

2

Tesla začína napĺňať slová Elona Muska o „oživení“ svojho podnikania v oblasti energetických produktov, potom, čo ho „zanedbávala“ najmä kvôli príprave výroby elektromobilov Model 3 a Model Y. A dočká sa aj Európa.

Spoločnosti Tesla v súčasnosti zabezpečujú príjmy predovšetkým elektrické automobily. Z dlhodobého hľadiska však jej šéf predpokladá, že ich divízia Tesla Energy, ktorá aktuálne ponúka produkty ako solárna strecha, solárne panely/systémy a batériové úložiská, sa stane hlavnou časťou spoločnosti.

S oživením svojho solárneho podnikania pritom začala ku koncu minulého roka, kedy predstavila novú verziu solárnej strechy. A v marci oznámila, že sa jej podarilo prvýkrát naplniť týždenný produkčný plán, a to 4 MW, ktoré by mali vystačiť pre 1 000 domov.

Pozornosť si vyslúžili aj panely

Tesla tiež spustila nové programy ohľadom svojich solárnych panelov, ktoré začala ponúkať aj na prenájom. Novinkou bola taktiež garancia najnižšej ceny na trhu. A pred pár dňami aktualizovala svoju ponuku, pričom jej kompletné solárne systémy teraz ponúkajú vyšší výkon a majú nižšiu cenu. Tesla vo svoje správe pritom uvádza, že ich solárny systém priemernej veľkosti je o tretinu lacnejší oproti priemeru v priemysle.

tesla solarne panely

Nové ceny a výkon ponúkaných solárnych systémov Tesla. Zdroj: Tesla

Tesla dodáva, že sa jej vďaka digitalizácii predajného systému podarilo znížiť náklady na predaj a marketing o 64 %. Ušetrené financie podľa vlastných slov použila na zvýšenie dostupnosti solárnej energie pre zákazníkov a na vývoj súvisiaceho softvéru. Investuje tiež do technológií, ktoré zvyšujú výkon a účinnosť jej solárnych produktov.

Solárna strecha na ceste do Európy

A vyzerá to tak, že bežných produktov z divízie Tesla Energy sa konečne dočkajú aj Európania. Musk totiž vo februári uviedol, že sa v prípade solárnej strechy teší na medzinárodnú expanziu, a to koncom roka. 6 dní predtým pritom povedal, že už čoskoro oznámia čas príchodu strechy Solarglass do Európy a Číny.

Aktuálne upozorňuje portál Tesmanian, že Tesla žiada Európsky patentový úrad o zaregistrovanie solárnej strechy. Tesne pred spomínanými Muskovými vyhláseniami Tesla podala žiadosť o „vstup do európskej fázy“. Takže kalifornská spoločnosť v tejto veci podniká aj oficiálnej kroky, čo je dôkazom jej snáh o prienik na európsky trh. A spolu so strechou môžeme očakávať aj Powerwall. Dúfame tiež, že Tesla prinesie do Európy aj svoje „cenovo dostupné“ panely, resp. „panelové“ solárne systémy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najväčšia e-chem batéria sveta od Tesly si na seba „zarobila“ cca za 2 roky
Tesla vstupuje na britský energetický trh. Pomôže jej „nový“ produkt Autobidder
Ďalšia továreň Tesly v Británii? Tamojšia vláda údajne hľadá pozemok

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár