Tesla zrejme vyriešila najväčší problém svojej solárnej strechy

0

Tesla oznámila, že sa jej podarilo významne skrátiť čas inštalácie svojej solárnej strechy, čo bola jej Achillova päta. A to by mala byť dobrá správa aj pre Európanov.

Keď Tesla predstavila svoju solárnu strechu, tvrdila, že jej inštalácia potrvá 5 až 7 dní, v závislosti od veľkosti projektu. Ešte v priebehu minulého roka však kalifornská spoločnosť uvádzala, že to trvá približne 2 týždne. Aj preto pôvodnú verziu významne inovovala, čoho výsledkom bola tzv. „Solarglass Roof„, ktorá je už 3. verziou tohto produktu.

Cieľom v oblasti rýchlosti inštalácie novinky bolo v krátkodobom horizonte dosiahnuť čas, ktorý je kratší ako v prípade škridlovej strechy, na ktorú sa zároveň inštaluje bežný solárny systém. Hlavným cieľom je podobná doba inštalácie ako v prípade bežnej strechy. A to údajne 8 hodín.

Pomerne nedávno sa však objavil aj jeden veľmi problematický prípad, ktorý nebol vyriešený ani po dvoch mesiacoch, upozornil Electrek. Malo by však ísť o ojedinelú záležitosť, pričom nádej ohľadom pokroku v tejto oblasti dávalo časozberné video inej inštalácie, ktorá trvala bez započítania odstránenia pôvodnej strechy a inštalácie podkladu 4 dni. Strechu pritom inštalovala tretia strana.

No a aktuálne v rámci zverejnenia hospodárskych výsledkom za Q3 2020 Tesla zverejnila ešte oveľa nádejnejšiu informáciu ohľadom doby inštalácie svojej solárnej strechy. Uviedla totiž, že nedávno sa jej podarilo „Solarglass Roof“ nainštalovať za približne 1,5 dňa, aj keď to zatiaľ neplatí v rámci „širokej škály“.

Dokumentujúce fotografie tiež ukazujú, že ide o čistý čas inštalácie solárnej strechy Tesla bez započítania doby na odstránenie pôvodnej strechy a nainštalovanie podkladu. Napriek tomu sa zdá, že Tesla dosiahla v tomto smere obrovské pokroky.

tesla solarna strecha doba instalacie

Zdroj: Tesla

A toto by mohla byť dobrá správa aj pre záujemcov z Európy. Dá sa totiž predpokladať, že ak Tesla nezefektívni inštaláciu svoje solárnej strechy, s príchodom na európsky trh sa nebude ponáhľať. Elon Musk pritom vo februári uviedol, že sa teší na medzinárodnú expanziu, a to koncom roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly vysvetľuje, prečo sú ich solárne produkty tak „lacné“
Tesla zlacnila aj solárnu strechu a priemyselnú batériu Powerpack
Nová solárna strecha Tesla sa chystá do Európy a bude vedieť roztopiť sneh

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár