Reálne ponuky ukazujú, že nová solárna strecha Tesla je lacnejšia o 40 %

7

Svetlo sveta uzreli dve reálne nacenené ponuky solárnej strechy Tesla druhej a najnovšej tretej generácie pre rovnaký dom. Z porovnania pritom vyplýva, že novinka, ktorá nesie označenie „Solarglass Roof“, je o 40 % lacnejšia ako jej predchodca.

Je tomu len pár dní, čo Tesla uviedla na trh tretiu generáciu svojej solárnej strechy, ktorú po novom označuje ako Solarglass Roof. Uvádza pritom, že cieľom jej vývoja bolo odstránenie všetkých nedostatkov predchádzajúcich verzií.

Zmeny pritom zahŕňajú zvýšenie výkonovej hustoty a zväčšenie solárnej škridly, dramatické zníženie množstva častí a podzostáv strechy (o viac ako polovicu), ako aj počtu krokov v rámci výroby, nahradenie niektorých materiálov či zníženie nákladov.

V prípade nákladov pritom Elon Musk povedal, že „sa im podarilo dosiahnuť nižšie náklady ako v prípade priemernej strechy s dodatočným solárnymi panelmi.“ Tesla uvádza, že nová solárna strecha Solarglass Roof s plochou 186 m2 a výkonom 10 kW vyjde v rámci priemerného domu na 33 950 $ po započítaní vládnych stimulov (USA).

Porovnanie konkrétnych ponúk

Podstatné sú však konkrétne ponuky, pričom sa ukazuje, že nová generácia solárnej strechy Tesla môže byť o 40 % lacnejšia ako tá predchádzajúca. Dôkazom je porovnanie ponúk na ten istý dom, ktoré sa podarilo získať portálu Electrek.

Tie odhaľujú, že solárna strecha Tesla s rozlohou 173 m2 a výkonom 9,45 kW vyjde v prípade 2. generácie (V2) na 64 634 $, zatiaľ čo novinka stojí „len“ 38 266 $. Celková cena systému, vrátane batériového úložiska Tesla Powerwall a renovácie strechy a siete, je necelých 55 000 $ (bez DPH a započítania amerického daňového kreditu).

tesla solarna strecha cena

Zdroj: Electrek.co

ZAJAZDI SI NA TESLE

Po prepočte a započítaní slovenskej dane by to znamenalo cenu okolo 60 000 €. Tesla pritom uvádza, že počas 25 rokov, na ktoré sa vzťahuje záruka, má táto konkrétna inštalácia v danej lokalite (Kalifornia) ušetriť majiteľovi vyše 7 000 $, a to po zarátaní daňového kreditu (10 581 $) a ušetrených nákladov na el. energiu zo siete.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 predbehla Škodu Octavia v rámci európskeho predaja
Virtuálna elektráreň Tesla znížila ceny elektriny o 20 % a ďalej expanduje
Elektromobily Tesla sa dočkajú vylepšení v oblasti výkonu, dojazdu či nabíjania

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Niekde je tu chyba ale som niečo nepochopil. Zaplatím za strechu 38000 $ a za 25 rokov mi to prinesie úsporu 7000 $ ?
    Niečo tu nesedí…

  2. V našich podmienkach absolútne nerentabilne, a je otázne ci počítali aj s tým ze ny strechu môže napadnúť aj sneh. Záruka 25 rokov nieje medzi strechami ničím výnimočná.

Pridajte komentár