Elon Musk priznal, že zamestnanci SolarCity zachránili Teslu pred krachom

0

Elon Musk v rámci súdneho pojednávania ohľadom akvizície spoločnosti SolarCity povedal, že jej zamestnanci zachránil Teslu pred bankrotom, a to v období zvyšovania produkcie elektromobilu Model 3.

Spoločnosť SolarCity patrila v čase akvizície spoločnosťou Tesla k najväčší výrobcom solárnych panelov a poskytovateľom služieb spojených so solárnymi systémami v USA. SolarCity pritom založili bratranci Elona Muska, Lyndon a Peter Riveovci, a to na jeho podnet, pričom Musk je predsedom spoločnosti.

Žaloba akcionárov

K akvizícii SolarCity v hodnote 2,6 mld. $ došlo v roku 2016, čím sa stala dcérskou spoločnosťou Tesly. Predstavenstvo Tesly na čele s Elonom Muskom pritom čelí kvôli tejto akvizícii žalobe. Akcionári Tesly ho totiž obviňujú z toho, že spoločnosť SolarCity bola v čase akvizície vo finančných problémoch, pričom akcionári Tesly, ktorí akvizíciu schválili, nemali mať v tej dobe podľa žaloby k dispozícii všetky informácie ohľadom jej likvidity, na ktoré mali nárok, informovala agentúra Reuters. Solárny biznis Tesly pritom v ostatnom období s výnimkou posledného kvartálu značne upadal.

Tesla minulý mesiac v tejto súvislosti vyhlásila, že ide vykonštruovaný súdny proces, na ktorom sa chcú obohatiť právnické firmy, pričom žaloba nereprezentuje názory akcionárov spoločnosti, ktorí podporujú misiu spoločnosti a ktorí akvizíciu pred 3 rokmi schválili.

Odvrátený krach

V rámci prebiehajúceho súdneho procesu učinil aktuálne Elon Musk zaujímavé vyhlásenie. Šéf Tesly povedal, že keby nesústredil všetky zdroje solárnej divízie, a teda dcérskej spoločnosti SolarCity do programu výroby elektromobilu Tesla Model 3, Tesla by skrachovala, uvádza Bloomberg.

A to v období, kedy Tesla zvyšovala produkciu tohto pre ňu kľúčového produktu. Takže nie moc dlho po akvizícii SolarCity. V tejto súvislosti Musk dodal, že tým solárna divízia značne utrpela, pretože všetci jej zamestnanci museli pracovať na výrobnom programe Modelu 3.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Tesla však nedávno ohlásila reštart svojho solárneho podnikania, pričom prvé výsledky sa dostavili už v 3. kvartáli tohto roku, keď inštalácie solárnych systémov vzrástli medzikvartálne o 48 %. Elon Musk sa pritom tento mesiac vyjadril, že divízia Tesla Energy (solárne systémy a batériové úložiská), ktorá je v podstate v kompetencii SolarCity, bude z dlhodobého hľadiska hlavnou divíziou spoločnosti, pričom sa vyrovná automobilovému sektoru.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla doteraz kúpila 5 spoločností, a to celkovo za vyše 3 miliardy $
Tesla uviedla na trh novú a lacnejšiu generáciu solárnej strechy
Tesla si vyšla na nákupy. Získala aj spoločnosť Hibar Systems

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár